Znamy składy Półfinałów I Powiatowego Turnieju Wiedzy o Sztukach Plastycznych!

Znamy składy Półfinałów I Powiatowego Turnieju Wiedzy o Sztukach Plastycznych!

Wielkimi krokami zbliżają się Półfinały I Powiatowego Turnieju Wiedzy o Sztuce, którego organizatorem jest nasza Galeria BWA! Już za tydzień, 16 marca, spotkamy się na I Półfinale Turnieju!

Wydarzenie odbywać się będzie w Powiatowym Centrum Integracji Społeczno- Kulturalno-Naukowej „ISKRA” – czyli w budynku dawnego kina „Iskra” przy ul. Kilińskiego 12. Zapraszamy!

Turniej odbywa się pod patronatem Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego, a udział w nim zapowiedziały wszystkie szkoły ponadpodstawowe, podlegające pod Powiat Pilski. Wczoraj podczas spotkania „O sztuce w BWA”, w którym wzięła udział pilska młodzież, odbyło się losowanie grup półfinałowych Turnieju. Jak przebiegło – ilustrują poniższe fotografie.

A oto wykaz półfinałowych drużyn:

I Półfinał odbędzie się w środę, 16 marca, o godz. 11.00, a zmierzą się w nim 3-osobowe Drużyny z Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół w Łobżenicy, I Liceum Ogólnokształcącego w Pile i Zespołu Szkół Ekonomicznych.

II Półfinał zostanie rozegrany dzień później – w czwartek, 17 marca, o godz. 11.00 – a jego uczestnikami będą: Zespół Szkół przy Teatralnej, Zespół Szkół im. S. Staszica, Zespół Szkół Budowlanych, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku oraz Zespół Szkół Gastronomicznych.

Finał Turnieju, do którego przejdą po 2 drużyny z każdego Półfinału, odbędzie się w czwartek, 24 marca, o godz. 11.00 – zawsze w pięknie odrestaurowanym budynku po dawnym kinie „Iskra”, przy ul. Kilińskiego 12.

Każda Szkoła uczestnicząca w Turnieju ma do dyspozycji na widowni pulę miejsc dla swojej ekipy kibicującej. Do wspierania uczestników zapraszamy i innych zainteresowanych! Za każdego uczestnika i każdy zespół mocno już dziś ściskamy kciuki!

I Powiatowy Turniej Wiedzy o Sztuce odbywa się w Pile po raz pierwszy. Zakres pytań jest dość szeroki, stąd i nagrody będą imponujące: trzy ekipy, które staną na podium Turnieju, pojadą na wycieczkę do teatru – zwycięzcy do Warszawy, zdobywcy II miejsca – do Poznania, III – otrzymają bilety na spektakl w Pile. Będą także puchary i dyplomy.Kibicujemy!

Skip to content