Agata Żychlińska. Komunikacja – zaproszenie na wernisaż

Agata Żychlińska. Komunikacja – zaproszenie na wernisaż

Zapraszamy do Galerii Debiutów!

Galeria Biura Wystaw Artystycznych zaprasza na kolejną wystawę do Galerii Debiutów BWA. Swoje prace zaprezentuje Agata Żychlińska, pochodząca ze Starej Łubianki młoda artystka, która obroniła dyplom na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, w pracowni prof. Andrzeja Klimczaka – Dobrzanieckiego. Tworzy i mieszka we Wrocławiu.   

– Komunikując się z widzem za pomocą obrazów, odnoszę się do legend, wierzeń, regionalnych mitów i do wielu innych przestrzeni wyobrażonych utrwalanych w zbiorowej świadomości – mówi o swojej twórczości.

***

Agata Żychlińska pochodzi ze Starej Łubianki. Ukończyła Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej – Curie  w Pile. Edukację artystyczną rozpoczęła na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie 2 lata studiowała malarstwo, a następnie kontynuowała studia na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, w pracowni prof. Andrzeja Klimczaka – Dobrzanieckiego. W 2016 roku obroniła dyplom, który składał się cyklu prac malarskich pod tytułem „Rekonstrukcja codzienności”. Od zakończenia studiów tworzy i mieszka we Wrocławiu.

Komunikując się z widzem za pomocą obrazów, odnoszę się do legend, wierzeń, regionalnych mitów i do wielu innych przestrzeni wyobrażonych utrwalanych w zbiorowej świadomości.

KOMUNIKACJA

Krzyk, 40 x 30, tech. mieszana na bawełnianym płótnie, 2020

CYKL PRAC MALARSKICH 2017-2021

„W moim sposobie przetwarzania rzeczywistości jakim jest malarstwo, zajmuję się problemem komunikacji oraz sposobem porozumiewania się. Skupiam się na tym, co w komunikacji jest niewerbalne, czyli na pozach, gestach, postawach, mimice. Ciekawi mnie złożoność i wielowątkowość relacji oraz sygnałów, informacji jakie sobie wysyłamy podczas komunikacji. Interpretując te znaki, postawy, sygnały na swój sposób, przedstawiam te relacje na płótnie w mocno uproszczony i zwięzły sposób. Często błędnie „odczytuję” konkretne układy ciał względem siebie, co przekłada się na mnogość interpretacji mojego finalnego przedstawienia.

Moja twórczość, wzbogacona o osobiste warstwy znaczeniowe i symboliczne, jest mimo to, mocno osadzona w rzeczywistości.

Ostatnio rozszerzyłam pole moich dociekań o komunikację międzygatunkową a zwłaszcza relacje kobiety z naturą.”

Skip to content