Wieczór 7 Świec i koncert Jurka Dajuka

Wieczór 7 Świec i koncert Jurka Dajuka

Zapraszamy!

Wieczór 7 Świec i koncert Jurka Dajuka z zespołem w najbliższy piątek, 20 października, godz. 18.00

wstęp wolny

***

Jurek Dajuk

Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, Wydziału Wokalno-Aktorskiego. Jest laureatem pierwszej nagrody na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, którą otrzymał za wykonanie Psalmu 23, do którego napisał muzykę.

Jest wokalistą, kompozytorem i aranżerem. Tworzy i wykonuje muzykę w stylu gospel z elementami muzyki folkowej różnych kultur, współpracując z różnymi zespołami, orkiestrami i chórami. Wraz z żoną jest zaangażowany od 18 lat w działalność misyjną w Afryce. Występował i wspierał pracę misyjną w wielu krajach świata.

Swoją muzyczną przygodę zaczął na polskiej scenie w latach 80. przechodząc kolejne etapy wędrówki muzycznej poprzez piosenkę turystyczną, poezję śpiewaną, wykonując muzykę klasyczną i operową. Do dnia dzisiejszego koncertując na pięciu kontynentach w ponad 40-stu krajach, wielokrotnie uczestniczył w międzynarodowych festiwalach muzyki sakralnej (International Church Music Festival) w Coventry (Wielka Brytania), Bernie (Szwajcaria), Oberammergau (Niemcy).

Wraz z zespołem koncertuje w kościołach, filharmoniach, szkołach, teatrach, ambasadach, w więzieniach, sierocińcach itp. Program muzyczny prezentowany jest w małym składzie np. 4-7-osobowym, przy użyciu głównie instrumentów akustycznych (fortepian, skrzypce, gitara, wiolonczela, flet, klarnet, kontrabas).Od 1990 r. był głównym wokalistą Stowarzyszenia Chrześcijańskich Muzyków pod nazwą Missio Musica, które zrzesza kilkudziesięciu zawodowych muzyków z całego kraju. Przeżyli oni, podobnie jak Jurek, duchowe nawrócenie i postanowili oddać swój talent na służbę Bogu. Dlatego też najważniejszym celem wykonywanych utworów jest przekaz Dobrej Nowiny – Ewangelii.

Skip to content