Tłumy w Galerii BWA PP – przedłużamy wystawę!

Tłumy w Galerii BWA PP – przedłużamy wystawę!

Wystawa „Piła na zdjęciach Zaranków” – przedłużona do 17 listopada!

W naszej Galerii ciągle można oglądać wystawę „Nowa tożsamość miasta. Piła na przestrzeni lat 1946 – 1989 na fotografiach Romana i Andrzeja Zaranków”. Pokazujemy ponad 300 fotografii, w tym dwie imponujących rozmiarów panoramy miasta – jedną z roku 1948, drugą z lat 70-tych.

Wystawa cieszy się olbrzymią popularnością: codziennie odwiedzają nas uczniowie pilskich szkół średnich – tylko zobaczcie te zdjęcia: cieszymy się ich zainteresowaniem, wzruszeniem, niedowierzaniem, pasją. Przychodzą także pilanie indywidualnie. Do Galerii zaglądają osoby, które doskonale pamiętają powojenną Piłę, dawne ulice, tacy, którzy chodzili po gruzach miasta po wojnie i penetrowali np. ruiny kościoła Świętych Janów. Rozpoznają na zdjęciach swoje osiedla, domy, twarze sąsiadów i urzędników. Wystawa budzi ogromne emocje i dostarcza rozmaitych wzruszeń. Nie ma chwili, by ktoś nie oglądał ekspozycji!

W związku z tak olbrzymim zainteresowaniem, zdecydowaliśmy wydłużyć czas prezentowania wystawy do piątku, 17 listopada.

Zapraszamy w godzinach pracy Galerii: w pon. i pt. od 9.00 do 15.00, we wt, śr. i czw. w godz. od 9.00 do 19.00 (Biuro Wystaw Artystycznych Powiatu Pilskiego , ul. Okrzei 9/2).

Wystawa jest częścią realizowanego przez BWA PP zadania pn: „Wymiary nowoczesności w odsłonach 1946-1989. Piła w fotografiach Romana i Andrzeja Zaranków”.

Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

więcej: https://galeriabwa.pila.pl/nowa-tozsamosc-miasta-pila-na…/

Skip to content