Sztuka przez epoki

Sztuka przez epoki

Kolejna niezwykła wystawa w naszej Galerii! Zapraszamy od 16 sierpnia.

Prezentowana w naszej Galerii do ubiegłego tygodnia wystawa obrazów Włodzimierza Szpingera wzbudziła zainteresowanie odbiorców sztuki z całego regionu pilskiego, a nawet z dalszych zakątków kraju. Gościliśmy pasjonatów sztuki z Wrocławia, Warszawy, Bydgoszczy, Poznania. Wszyscy byli pod dużym wrażeniem zgromadzonych prac. Ale obrazy wyjechały – wróciły do właścicieli – a my przygotowujemy się już do następnej wystawy i związanego z nią wydarzenia… Możemy zaręczyć, że i ta wystawa wywoła żywą reakcję wszystkich naszych gości.

Będzie to kolejne wydarzenie w Galerii BWA Powiatu Pilskiego, które z pewnością odbije się szerokim echem w regionie. Zapraszamy na wystawę z kolekcji malarstwa prof. Jacka Ojrzanowskiego i Stanisława Romaniszyna – ekspozycja będzie nosiła tytuł „Sztuka przez epoki”. Stworzą ją dzieła dawnych i współczesnych artystów malarzy: pośród dziesiątek wspaniałych portretów, pejzaży, martwych natur będą dzieła takich mistrzów jak Marc Chagall czy Henri de Toulouse-Lautrec, Jesus Villar, Leal Mack, Carl John David Nordell, czy Walter Heiming.

W kolekcjach są także prace polskich artystów: m.in. Waldemara Świerzego, Józefa Charytona, Janisława Broniwoja Królikowskiego czy Żanety Biernat.

Każde prezentowane na wystawie dzieło opatrzone będzie tabliczką z jej opisem i tekstem przedstawiającym autora.

Znane, wybitne nazwiska, wyjątkowe dzieła i… sztuka inwestowania – to hasła tej wystawy.

(…) Ta luźna suma zgromadzonych obiektów malarskich wzięła się, jak wszystkie istniejące dzieła, z najbardziej ludzkiej potrzeby opowiadania innym o swoich przeżyciach i uczuciach. (…) Wystawa poprzez sposobność nabycia na niej niepowtarzalnego obiektu (bo przecież każdy przedmiot sztuki jest wyjątkowy), stwarza szansę wykonania pierwszego kroku i podjęcia ryzyka wejścia do gry polegającej na śledzeniu waloryzacji materii sztuki – „schnięcia farby lub wzrostu trawy”, jak nazywał proces inwestycyjny Laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii syn polskich emigrantów Paul Samuelson”.

Wystawę będzie można ją oglądać w naszej Galerii od wtorku, 16 sierpnia. Nie będzie tym razem tradycyjnego wernisażu. W piątek, 2 września, zaprosimy Państwa natomiast na finisaż, który poprzedzi całodniowa konferencja poświęcona tematowi inwestowania w sztukę. W spotkaniu wezmą udział przedsiębiorcy, przedstawiciele domów aukcyjnych, banków itp. instytucji.

Na naszych stronach sukcesywnie zamieszczać będziemy kolejne informacje o tym ważnym w skali kraju wydarzeniu. Galeria jest czynna: w poniedziałki, wtorki, piątki w godz. 9.00-15.00, w środy i czwartki w godz. 9.00-19.00.

Zapraszamy od 16 sierpnia!

Skip to content