SEBASTIAN CZAJA – ALEKSANDER KISTOWSKI

SEBASTIAN CZAJA – ALEKSANDER KISTOWSKI

25 marca 2011 r. w Galerii BWA i UP mieliśmy przyjemność wysłuchania muzyki takich kompozytorów jak: N. Paganini, J. Sibelius, J. Brahms, J. S. Bach i F. Chopin. Utwory te w mistrzowskim wykonaniu zaprezentowali nam: Sebastian Czaja – skrzypce i Michał Francuz – fortepian i solo Aleksander Kistowski – fortepian.

Sebastian Czaja urodził się 26 stycznia 1992 roku w Pile. Gry na skrzypcach uczy się u profesor Jadwigi Kaliszewskiej oraz u profesora Bartosza Bryły, pracowników Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Sebastian jest wielokrotnym laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów skrzypcowych, stypendysta programu dla wybitnie uzdolnionych „Młoda Polska”, Fundacji Pomocy Młodym Talentom Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich i wielu innych. Skrzypek koncertował w kraju i za granicą, między innymi w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, na Zamku Królewskim oraz w Łazienkach Królewskich w Warszawie, w Niemczech, Szwajcarii, Włoszech, Czechach i na Litwie. Sebastian Czaja gra na XVII- wiecznych skrzypcach Mathiasa Klotza I.

Aleksander Kistowski urodził się 29 lutego 1992 roku w Poznaniu. Gry na fortepianie uczy się u profesor Hanny Morawskiej – Bernackiej. Aleksander jest wielokrotnym laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów fortepianowych, m. in. I miejsce i nagroda specjalna za najlepsze wykonanie mazurka Fryderyka Chopina podczas Konkursu Chopinowskiego dla dzieci i młodzieży w Szafarni w 2008 r. Pianista koncertował w kraju i za granicą m. in. w Warszawie, Krakowie, Moskwie i Paryżu.

Skip to content