Młodzież powraca po wakacjach!

Młodzież powraca po wakacjach!

I oto po wakacjach powraca do nas młodzież!

Pierwsza grupa, która nas odwiedziła już 2 dnia września to uczniowie IV klasy pilskiego I LO na Pola – z panią Joanną Rachubą. Młodzież miała okazję spotkać się z jednym z właścicieli prezentowanej kolekcji, prof. Jackiem Ojrzanowskim z Koszalina, który opowiedział o poszczególnych obrazach i okolicznościach ich pozyskania.

Dziękujemy i zapraszamy ponownie!

Wystawę „Sztuka przez epoki” można u nas oglądać jeszcze tylko w poniedziałek, 5 września, w godz. 9.00-15.00 – zapraszamy szczególnie szkoły. Wystawa prezentuje malarstwo od XVII do XXI wieku – to piękny spacer po sztuce, bogaty w walory edukacyjne, ale i zwyczajnie zachwycający. Chagall, Toulouse-Lautrec, Nordell, malarstwo włoskie, flamandzkie, francuskie, Waldemar Świerzy!

Ostatnia okazja w poniedziałek! I oczywiście dzisiaj (piątek, 2 września), podczas finisażu ekspozycji, o godz. 19.00. Zapraszamy! Właściciele prezentowanych dzieł – J. Ojrzanowski oraz S.Romaniszyn będą opowiadać o tym, jak budowali swoje kolekcje. Wieczór uświetni minirecital fortepianowy w wykonaniu Macieja Trojniara.

Skip to content