Krystyna Noska

Krystyna Noska

Urodziła się w 1944 r. w Wiedniu. Ukończyła Studium Nauczycielskie w Kaliszu, PWSSP w Poznaniu oraz Studia Podyplomowe w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Pracowała z młodzieżą jako nauczycielka plastyki w szkołach podstawowych i średnich w Wągrowcu i Pile. Prowadziła także zajęcia z młodzieżą w Wągrowieckim Domu Kultury. Tę działalność edukacyjną kontynuuje nadal w kontakcie z firmą „Strefa Rysunku” przygotowując młodzież do studiów artystycznych i architektonicznych.

Jej twórczość artystyczna obejmuje rysunek, malarstwo sztalugowe i ścienne oraz ilustrację książkową. Ulubioną techniką jest pastel oraz piórko i tusz, a ukochanym tematem portret, utrzymany w konwencji realistycznej, a także ekspozycje odrealnionej rzeczywistości, pobudzające wyobraźnię odbiorcy.

Miała kilkanaście wystaw indywidualnych i kilkadziesiąt zbiorowych. Swe rysunki publikowała w mediach lokalnych i ogólnopolskich, uzyskała szereg nagród i wyróżnień.

Wyróżniona odznaką „Zasłużony Działacz Kultury”, odznaką honorową „Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego” i  odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Skip to content