Katarzyna Olter

Katarzyna Olter

Fotograf, członek Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków. Urodzona w Pile. Jest absolwentką policealnej szkoły fotograficznej w Poznaniu; studiowała informatykę w biznesie i administracji w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Pile.

Jest autorką i współautorką wielu wystaw fotograficznych indywidualnych, zbiorowych, poplenerowych oraz pokonkursowych w kraju i za granicą. Jej fotografie opublikowane były w wielu gazetach i czasopismach w Polsce jak i za granicą, m.in. we włoskim magazynie FuoriAsse.

Pomysłodawczyni i współzałożycielka – w 2009 r. – Pilskiej Grupy Pasjonatów Fotografii „KADR”, którą prowadzi do dnia dzisiejszego.

Otrzymała Honorową odznakę od Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego” 2019 r. oraz nagrodę od Prezydenta Miasta Piły „Syriusz” za „Kulturalny sukces roku” 2018 r.

Laureatka nagrody „FOTOKREATOR” nadanej przez Wielkopolską Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu za twórczość fotograficzną i animowanie fotografii w województwie wielkopolskim – 2018 r. Ponadto odznaczona złotym medalem Stowarzyszenia Twórców Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej w konkursie Fotograficznym „Przestrzeń wyobraźni” Poznań 2015 r. oraz brązowym medalem Stowarzyszenia Twórców Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej w konkursie Fotograficznym „Przestrzeń wyobraźni” Poznań, 2014 r.

Skip to content