Kacper Spek/ Obserwator wyobraźni – zaproszenie na wernisaż

Kacper Spek/ Obserwator wyobraźni – zaproszenie na wernisaż

Zapraszamy na koleją wystawę do Galerii Debiutów Biura Wystaw Artystycznych Powiatu Pilskiego:

Kacper Spek/ Obserwator wyobraźni

Wernisaż w piątek, 17 lutego, godz. 19.00.

„Zajmuję się fotografią i grafiką od kilku ładnych lat. Nie umiem powiedzieć, dlaczego robię zdjęcia i zajmuję się jakimś wycinkiem sztuki. To dzieje się bardziej przeze mnie… Ale z korzyścią dla mnie i chyba też otoczenia.

Aparat nauczył mnie uważnej obserwacji oraz dał możliwość refleksji nad sobą i światem. Jest jak przyjaciel – pozwala odczuwać satysfakcję, gdy ujęcie jest udane. Cieszę się jak dziecko po wyborze najlepszego kadru.

Nauczył mnie wrażliwości na zło i dobro, intuicji, która przekłada się również na inne dziedziny, w których działam. Pokazał mi, że można kłamać lub zniekształcać obraz. Uświadomił, że czas mija szybko, ale… fajnie – bez względu na to, co by się nie działo i co pomyślimy o przeszłości. Dostrzegamy to jednak dopiero po przejrzeniu galerii w telefonie lub komputerze – wtedy pojawia się sentyment, rodzi się zachwyt, uśmiech, a niekiedy zażenowanie.

Aparat nauczył mnie także odpuszczania pewnych rzeczy i sytuacji, nie robienia nic na siłę. Przekonałem się też, jak łatwo można stracić coś cennego. Czasami wystarczy moment nieuwagi i cały zapis fotograficzny znika wraz z kartą pamięci. To lekcja o pogodzeniu się ze stratą i odpuszczaniu, którą można przełożyć na życie.

Pokazał również zmieniającą się świadomość ludzi oraz otoczenie, w którym żyli. Fotografia to fascynujący dialog z życiem i skórką świata.”

Skip to content