Drużyny Turnieju: Zespół Szkół Technicznych w Pile

Drużyny Turnieju: Zespół Szkół Technicznych w Pile

Zespół Szkół Technicznych w Pile popularnie nazywany „Mechanikiem” to szkoła nowoczesna, dynamiczna, stale rozwijająca się, z 75-letnią tradycją.

Jesteśmy jedną z największych placówek edukacyjnych w powiecie pilskim, w której w dwóch typach szkół uczy się ponad 700 uczniów.

Posiadamy bardzo bogatą ofertę edukacyjną. Uczymy w zawodach, na które jest duże zapotrzebowanie na rynku pracy. Absolwenci naszej szkoły bez trudu znajdują zatrudnienie.

Jesteśmy jedną z 16 szkół w całej Polsce i jedyną w Wielkopolsce, w której uczniowie kształcą się na kierunku Technik informatyk lub Technik informatyk o profilu „Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne” zorganizowanym przez Ministerstwo Obrony Narodowej w ramach „Programu CYBER.MIL z klasą”.

Oferujemy u nas również kształcenie na kierunku Technik mechatronik oraz w Oddziale Przegotowania Wojskowego w zawodzie technik mechanik i technik pojazdów samochodowych.

Nasza szkoła zajęła X miejsce w Wielkopolsce w Rankingu Techników przygotowanym przez „Perspektywy”. W skali kraju zajęliśmy 98 miejsce i tym samym uzyskaliśmy „Złotą Tarczę” za wysokie wyniki maturalne i potwierdzające kwalifikacje w zawodzie.

Współpracujemy z około 80 firmami z branży informatycznej, mechatronicznej, mechanicznej oraz samochodowej m.in. Signify Poland, Signify Electronics, STX Next , Quad Graphics.

Prowadzimy regularną współpracę z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową z Wałcza, Regionalnym Centrum Informatyki z Bydgoszczy, Państwową Uczelnią Stanisława Staszica z Piły, a także z instytucjami kultury: Biurem Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych, galerią „Labirynt” PSM-LW, kinem „Helios”, Muzeum Okręgowym, Regionalnym Centrum Kultury i Młodzieżowym Domem Kultury – w Pile oraz z Muzeum Kultury Ludowej w Osieku.

W szkole realizowane są projekty unijne, na przykład „Erasmus”, dzięki którym wyjeżdżając za granicę korzystamy z dodatkowych zajęć edukacyjnych i rozwijamy kompetencje językowe. Ostatnio gościliśmy we Włoszech, a przed nami wyjazd na Węgry.

Szkoła rozwija pasje i zainteresowania uczniów poprzez ciekawe wycieczki krajowe i zagraniczne, wyjścia do kin, teatru i na wystawy, interesujące projekty edukacyjne, kulturalne, sportowe i profilaktyczno – wychowawcze.

Zespół Szkół Technicznych stawia na edukację kulturalną – udział uczniów w tzw: „Lekcjach w kinie”, „Heliosie dla szkół”, „Kinie na temat”, imprezach plenerowych i pokazach etnograficznych w Muzeum Kultury Ludowej w Osieku, oraz rokrocznie organizowanych „Spotkaniach autorskich z ciekawymi ludźmi” – malarzami, pisarzami, himalaistami, aktorami i animatorami kultury.

Mamy otwarte serca na potrzeby innych. Organizujemy i uczestniczymy w akcjach charytatywnych, w ramach których działamy jako wolontariusze  na rzecz chorych, bezdomnych, wykluczonych i uchodźców wojennych, jak na przykład „Pomoc dla Ukrainy”.

Nauczyciele i uczniowie naszej szkoły wspierają Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu, organizują paczki dla potrzebujących.

Dbamy o tradycję. Obchodzimy wszelkie święta państwowe, kościelne i szkolne. Dzień Samorządności, Dzień Niepodległości, Dzień Sportu, Dzień Kobiet, Dzień Żołnierzy Wyklętych, Rekolekcje – to okazje do wspaniałej, wspólnej nauki i zabawy.

W naszej szkole prężnie działa Samorząd Uczniowski, dzięki któremu nasza społeczność szkolna jest na bieżąco we wszystkim, co dzieje się dookoła, a także tworzy serdeczną, pełną akceptacji atmosferę dla rozmaitych wydarzeń, jak również nowatorskich przedsięwzięć.

Szkołą kieruje od trzech lat dyrektor Daria Szostak, która wraz z gronem pedagogicznym podejmuje na co dzień wiele wysiłku zmierzającego do unowocześnienia infrastruktury szkolnej, jak i wszechstronnego rozwoju swoich nauczycieli i uczniów.

Skip to content