Drużyny turnieju: I LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile

Drużyny turnieju: I LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile

Najstarsze Liceum Ogólnokształcące w Pile, jego historia rozpoczęła się w 1945 roku i trwa do dzisiaj.

Tradycją Liceum jest udział uczniów w konkursach i olimpiadach przedmiotowych, zawodach sportowych grupowych i indywidualnych, gdzie uczniowie osiągają sukcesy na różnych szczeblach.

Liceum wykształciło kilka pokoleń wspaniałych, zdolnych, kreatywnych młodych ludzi. Absolwentami są artyści:

Kasia Smutniak – modelka i aktorka( dzisiaj mieszkająca we Włoszech)

Krzysztof „Grabaż”Grabowski – wokalista i kompozytor, lider zespołu Pidżama Porno i założyciel i zespołu Strachy na Lachy,

a także wiele osób działających w naszej lokalnej społeczności.

Obecnie do I Liceum Ogólnokształcącego uczęszcza ponad 850 uczniów w 29 oddziałach. Zdobywają wiedzę w klasach o różnych profilach tj. matematyczno-programistyczy, matematyczno-geograficzny, biologiczno-chemiczny, humanistyczno-przyrodniczy, humanistyczny i lingwistyczny co zapewnia im wszechstronny rozwój i szerokie możliwości dalszego kształcenia na wyższych uczelniach.

Skuteczność i wysoką jakość nauczania potwierdza pozycja szkoły w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Perspektywy oraz tytuł laureata plebiscytu Wielkopolska Szkoła Roku 2021.

Szkoła otwiera ciekawe możliwości na przyszłość – zdobycia certyfikatów językowych FCE z języka angielskiego, DSD II z języka niemieckiego, informatycznych CISCO-IT, Python i inne.

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań i pasji poza lekcjami. W szkole działa Teatr Lustro, Chór, Gazetka Polon, Szkolny Klub Debat, Klub Strzelecki Intercontinental, Nieustające Towarzystwo Nauk Przyrodniczych, Chemia na Pola.

Otwartość, empatię i przyjazną atmosferę panującą w szkole pogłębiają akcje i imprezy tj. Dni Integracji dla klas I, Tydzień Antystresowy, wolontariat, prężnie działający Samorząd Uczniowski, niepowtarzalne uroczystości szkolne.

Komfort nauki i odpoczynku zapewniają nowoczesne pracownie, aula, przestronne korytarze, sklepik, stołówka, Powiatowe Centrum Edukacji Ekologicznej, Zielone Pracownie, Ścieżka Ekologiczna.

Szkoła współpracuje z instytucjami wspierającymi działalność dydaktyczno-wychowawczą – Uczelnie Wyższe, Fundacje i Stowarzyszenia.

Wiedza, pasja, wyjątkowy klimat i przyjazna atmosfera to prawdziwe oblicze I Liceum Ogólnokształcącego na Pola.

Skip to content