Drużyny II Turnieju: Zespół Szkół Technicznych w Pile

Drużyny II Turnieju: Zespół Szkół Technicznych w Pile

W I Półfinale Turnieju wystartuje drużyna Zespołu Szkół Technicznych w Pile. W ubiegłym roku reprezentanci tej szkoły stanęli na podium Turnieju zajmując w nim III miejsce. Co o nich wiemy?

Zespół Szkół Technicznych w Pile popularnie nazywany „Mechanikiem” to szkoła nowoczesna, dynamiczna, stale rozwijająca się, z 75-letnią tradycją.

– Oferujemy m.in. kształcenie na kierunku Technik mechatronik – nasi dzisiejsi reprezentanci to właśnie mechatronicy!

Współpracujemy z około 80 firmami z branży informatycznej, mechatronicznej, mechanicznej oraz samochodowej m.in. Signify Poland, Signify Electronics, STX Next , Quad Graphics.

Ale prowadzimy również regularną współpracę z instytucjami kultury: Biurem Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych, kinem „Helios”, Muzeum Okręgowym, Młodzieżowym Domem Kultury – w Pile oraz z Muzeum Kultury Ludowej w Osieku.

Bo Zespół Szkół Technicznych stawia na edukację kulturalną – przykładem na to jest udział uczniów w tzw: „Lekcjach w kinie”, w Spotkaniach autorskich z ciekawymi ludźmi” –pisarzami, himalaistami, aktorami, a także malarzami, w ramach cyklu „O sztuce w BWA” realizowanym przez Galerię BWA PP.  

Skład zespołu:

Karol Harenda

Karol Kozłowski

Marcel Maciaszek

Ze sztuką… nie są specjalnie mocno „za pan brat”! Ale to dość oczywiste – to mechatronicy! Bliższa jest im automatyka i robotyka. Zajmuje ich sztuczna inteligencja, mikrourządzenia… Chcą je projektować i budować, unowocześniając świat wokół nas. Co lubią najbardziej? Programować sterowniki, uruchamiać i eksploatować roboty! Tymczasem…

– W obrazach nic się nie rusza.. – mówią. Co nie znaczy, że malarstwo jest im obojętne. Uczniowie pilskiego Mechanika to stali bywalcy Galerii BWA PP – zawsze z ciekawością oglądają prezentowane prace .. z bardzo bliska… – pewnie kombinują, jak by tu rozruszać pokazany na nich świat i jakie rozwiązania zastosować, by ożył! Kto wie? Może przyszłość sztuki leży właśnie w mechatronice?

Opiekun: Danuta Rosa

Skip to content