Drużyny II Turnieju: II Liceum Ogólnokształcące STO w Pile

Drużyny II Turnieju: II Liceum Ogólnokształcące STO w Pile

II Liceum Ogólnokształcące Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Pile w Turnieju startuje po raz pierwszy. To mocna drużyna – dziewczyny uczą się w szkole historii sztuki i pasjonują się nią także prywatnie – z pewnością będą godnym przeciwnikiem dla innych ekip.

– Dzięki zdolnym i zmotywowanym uczniom i świetnym nauczycielom nasza szkoła w latach 2016 – 2023 aż 5 razy zajęła I miejsce w Pile w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Perspektywy! – mówią o sobie –  Po raz pierwszy wśród stu najlepszych szkół w kraju w tym Rankingu znaleźliśmy się w 2022 roku. W rankingu 2023 zdobyliśmy Złotą Tarczę, zajmując 1 miejsce w Pile, 11 miejsce  w województwie wielkopolskim i 150 w Polsce.

II Liceum Ogólnokształcące Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Pile jest małą, kameralną szkołą niepubliczną o uprawnieniach szkoły publicznej, dbającą przede wszystkim o harmonijny rozwój uczniów. Sukcesy są „po drodze”. Także w temacie sztuki. Uczniowie szkoły od 2010 roku ośmiokrotnie zdobywali tytuł finalisty z wyróżnieniem lub finalisty w Olimpiadzie Artystycznej. Warto podkreślić, że nie było straconych szans: wszyscy uczniowie, którzy dostali się do etapu okręgowego przechodzili do finału. Wynikiem tych sukcesów jest regularnie 100-procentowy wynik szkoły z matury z historii sztuki!

Prezentacja zespołu:

II Liceum Ogólnokształcące STO w Turnieju będą reprezentować:

Pola Piątek –  szczególnie interesuje się sztuką współczesną

Oliwia Różycka – interesuje się architekturą XX i XXI wieku

Zuzanna Wołowska – ekspert od malarstwa XIX wieku, zainteresowana szczególnie czarnymi obrazami Goi.

Karolina Kloska (rezerwa) – roślinne wzory i płynne linie secesji to Jej ostatnia fascynacja.

Opiekun: Bożena Piecuch

Skip to content