Zdobywcy III miejsca – z Olbrychskim i Karolakiem!

Zdobywcy III miejsca – z Olbrychskim i Karolakiem!

Laureaci I Powiatowego Turnieju Wiedzy o Sztukach Plastycznych wybierają spektakle, które obejrzą w ramach zdobytych nagród!

Zwycięzców I Powiatowego Turnieju Wiedzy o Sztukach Plastycznych poznaliśmy już w marcu – teraz przyszedł czas na realizację nagród i cieszenie się nimi. Przypomnijmy:

1 miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół im. St. Staszica w Pile, 2 miejsce – drużyna I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie w Pile, 3 – drużyna Zespołu Szkół Technicznych w Pile.

Nagrodami w konkursie są:

I nagroda – wyjazd z noclegiem i bilety do teatru w Warszawie (dla 11 osób);

II nagroda – bilety i wyjazd na spektakl teatralny w Poznaniu (dla 11 osób)

III nagroda – bilety na wydarzenie kulturalne w Pile (dla 11 osób)

IV miejsce zdobył Zespół Szkół Budowlanych w Pile, a uczniowie ze startującej ekipy w nagrodę otrzymali talony do EMPiK-u.   

Dzisiaj zdradzamy Państwu jaki spektakl obejrzą zdobywcy III miejsca – uczniowie czwartej klasy Technikum Mechatronicznego Zespołu Szkół Technicznych w Pile, Dawid Przybylski, Igor Rumiński oraz Oskar Walczak. Do teatru wybiorą się ze swoimi przyjaciółmi (każdy otrzymał dodatkowe bilety dla koleżanek i kolegów).   

– Walcząc zacięcie nasza szkolna ekipa zdobyła w półfinale konkursu 47 punktów, pokonując inne drużyny. W finale zdobyli miejsce III. Jesteśmy na podium i to jest nasz sukces. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali piękne upominki w postaci albumów sztuki, a także bilety do teatru – opowiada D. Rosa, opiekunka drużyny Zespołu Szkół Technicznych.

Te nagrody ufundowało Biuro Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile oraz Starostwo Powiatowe w Pile.

Ekipa Mechanika wybierze się do Teatru Miejskiego w Pile, gdzie obejrzy spektakl pt: „Niespodziewany powrót” w doskonałej obsadzie: z Danielem Olbrychskim i Tomaszem Karolakiem. Sztukę przygotował warszawski Teatr IMKA, a przedstawienie zebrało entuzjastyczne recenzje. Recenzenci piszą o „niespodziewanym powrocie” (nomen omen) na scenę Daniela Olbrychskiego, chwalą Tomasza Karolaka („najlepsza rola w życiu”), sztuka jest momentami wzruszająca, ale i niesamowicie zabawna.

„Gąszcz różnych wątków, które splatają się w wyśmienitą komedię. Daniel Olbrychski wciela się w postać aktora, który ma zagrać króla Leara. Szczególna trema i wielkie nadzieje związane z podjęciem tak dużego aktorskiego wyzwania nie są Olbrychskiemu obce. W końcu sam mierzył się z nimi, kiedy grał główne role w spektaklach Szekspira. Tłem dla aktorskich rozterek są skomplikowane relacje rodzinne, które niezwykle bawią, jeśli tylko nas nie dotyczą!” – czytamy w zapowiedzi spektaklu.

Na stronie Teatru IMKA Urszula Wolska pisze o przedstawieniu „Niespodziewany powrót” tak:

„Bardzo się cieszę, że dane mi było to przeżyć. Spektakl pierwszorzędny. Dialogi wyśmienite przerywane salwami śmiechu całej sali. Po wyjściu z teatru zaczynają się głębsze refleksje, wręcz filozoficzne na temat międzyosobowych relacji, w tym więzi rodzinnych. (…) Wymowę tego spektaklu podbija doskonała gra aktorska. Daniel Olbrychski i Tomasz Karolak dali popis sztuki aktorskiej. Są tak wiarygodni i przez to tak prawdziwi, że mimo tego, że to jest na scenie, to mamy wrażenie, że siedzimy tam z nimi i jesteśmy bezpośrednimi świadkami. (…) Spektakl pokazuje nam, jakim cudem może być prawdziwa rozmowa, na którą – goniąc nie wiadomo za czym – myślimy, że nie mamy czasu.”

Organizatorami I Powiatowego Turnieju Wiedzy o Sztukach Plastycznych byli: Biuro Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile oraz Starostwo Powiatowe w Pile. Nagrody ufundowali: Powiat Pilski oraz BWAiUP. Turniej odbywał się pod Honorowym Patronatem Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego.  

O kolejnych nagrodach – dla zdobywców II i I miejsca w Turnieju – na naszym profilu niebawem.

Więcej informacji o Turnieju:

https://www.facebook.com/bwa1976bwa2016/posts/1407092193056811

Skip to content