Zdobywcy II miejsca jadą do Teatru Nowego na „Siostry”!

Zdobywcy II miejsca jadą do Teatru Nowego na „Siostry”!

Laureaci I Powiatowego Turnieju Wiedzy o Sztukach Plastycznych wybierają spektakle, które obejrzą w ramach zdobytych nagród. Zwycięzców I Powiatowego Turnieju Wiedzy o Sztukach Plastycznych poznaliśmy już w marcu – teraz przyszedł czas na realizację nagród i cieszenie się nimi.

Przypomnijmy: 1 miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół im. St. Staszica w Pile, 2 miejsce – drużyna I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie w Pile, 3 – drużyna Zespołu Szkół Technicznych w Pile.Nagrodami w konkursie są: I nagroda – wyjazd z noclegiem i bilety do teatru w Warszawie (dla 11 osób); II nagroda – bilety i wyjazd na spektakl teatralny w Poznaniu (dla 11 osób); III nagroda – bilety na wydarzenie kulturalne w Pile (dla 11 osób). IV miejsce zdobył Zespół Szkół Budowlanych w Pile, a uczniowie ze startującej ekipy w nagrodę otrzymali talony do EMPiK-u.

Dzisiaj zdradzamy Państwu jaki spektakl obejrzą zdobywcy II miejsca – uczniowie trzeciej klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Curie- Skłodowskiej w Pile, Zuzanna Siarkiewicz-Hoszowska, Szymon Doberstein i Kacper Nalepa. Do Teatru Nowego w Poznaniu na spektakl „Siostry” wg A.Czechowa wybiorą się ze swoimi przyjaciółmi (każdy otrzymał dodatkowe bilety dla koleżanek i kolegów).

„Twórczość Czechowa od ponad stu lat kusi inscenizatorów przede wszystkim przenikliwą i ponadczasową analizą tragikomizmu wpisanego w ludzki los. Ale twórcy temu zawdzięczamy coś jeszcze: pisząc na przełomie XIX i XX wieku, przeczuwał przecież i zapowiadał wielkie przemiany społeczne, kres dotychczasowej, wypalonej już formacji – i zalążek nowej, bardziej demokratycznej rzeczywistości…Nasze SIOSTRY! to ćwiczenie z nowoczesnego człowieczeństwa: co stanie się, jeśli w inicjujących TRZY SIOSTRY słowach dostrzeżemy zapowiedź śmierci patriarchatu, a w postawach bohaterów doszukamy się wachlarza poglądów na temat kolejnych fal feminizmu, nowych hierarchii, ewolucji podziału ról społecznych przez dekady przypisywanych – koniecznie tylko dwóm! – płciom, bez możliwości jakiejkolwiek dyskusji? Wsłuchajmy się w głos czechowowskich kobiet – Iriny, Olgi, Maszy, Nataszy i Anfisy – z perspektywy i potrzeb człowieka na wskroś współczesnego” – czytamy o spektaklu.

Tekst, przestrzeń, reżyseria: PIOTR KRUSZCZYŃSKIDramaturg: MICHAŁ PABIANKostiumy, światła: JUSTYNA ŁAGOWSKAMuzyka: PAWEŁ DAMPCAsystentka scenografa i kostiumografa: LIDIA STACHOWSKAKonsultacja video: KAMIL KROTOFILAsystentka reżysera, inspicjentka: HANNA KUJAWIAKObsada:MALINA GOEHSMARTA HERMANANNA LANGNEREDYTA ŁUKASZEWSKAOLIWIA NAZIMEKJANUSZ ANDRZEJEWSKIZBIGNIEW GROCHALHUBERT MIŁKOWSKI (gościnnie)ŁUKASZ SCHMIDT

Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Pile oraz Biuro Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile.

Organizatorami I Powiatowego Turnieju Wiedzy o Sztukach Plastycznych byli: Biuro Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile oraz Starostwo Powiatowe w Pile.

Turniej odbywał się pod Honorowym Patronatem Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego.

O nagrodzie dla zdobywców I miejsca w Turnieju – na naszym profilu niebawem.

Więcej informacji o finalistach Turnieju: https://www.facebook.com/bwa1976bwa2016/posts/1407092193056811

Skip to content