Uwaga! Wracamy!

Uwaga! Wracamy!

Nasza Galeria wznawia działalność!

Od najbliższej środy – w godz. 11.00-15.00 – zapraszamy na patio!

„Malarstwo polskie” – w wystawie na sztalugach! Na początek pejzaże Eugeniusza Ćwirleja

 

Powoli i w ograniczonym stopniu – i tylko na tyle, na ile pozwala obecna sytuacja epidemiologiczna – wychodzimy z nowymi propozycjami dla przyjaciół sztuki. Jak będzie wyglądała nasza praca od najbliższej środy, jakie środki bezpieczeństwa wprowadzamy w związku z COVID-19, przeczytacie niżej w komunikacie. W skrócie: wyglądać będzie to tak, że już od środy 6 maja przez tydzień udostępniać będziemy dla publiczności patio Galerii BWA (wejście wyłącznie od ulicy Rynkowej). Pokazywać tam będziemy na sztalugach obrazy z naszych zbiorów – codziennie po kilka – kilkanaście. W ten sposób, realizowaną dotąd od ponad miesiąca każdego dnia prezentację naszej bogatej kolekcji na naszym profilu na Facebooku, poszerzamy o możliwość realnego spotkania ze sztuką.

To, co dotąd widzieliście na filmach i w fotografii, będziecie teraz mogli zobaczyć na własne oczy. Wszystko to, oczywiście, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, czyli jednocześnie maximum 7 osób na patio, maseczki, zachowanie odległości itd. (szczegóły niżej).

Na pierwszy ogień – Eugeniusz Ćwirlej, pilski pejzażysta, kolorysta, który w swojej twórczości najbardziej ukochał sobie przyrodę Ziemi Nadnoteckiej. Dziś, gdy ciągle jeszcze tkwimy w zamknięciu, gdy nasze kontakty, ale i wycieczki, spacery, wędrówki są ograniczone i obwarowane przeróżnymi zakazami, gdy tęsknimy za nieskrępowanym obcowaniem z naturą, prace Eugeniusza Ćwirleja z pewnością będą wytchnieniem i przygodą. Zaproszeniem do wspólnego kontemplowania przyrody i cieszenia się jej urodą. Mamy nadzieję, że dla tych, którzy zdecydują się nas odwiedzić, będzie to namiastka wędrówki. Ale i zwiastun, miejmy nadzieję, niedługiego otwarcia, powrotu do chwil, gdy będziemy mogli bez strachu i … maseczek na twarzach wybrać się na spacer po nadnoteckich łąkach.

Miniwystawie w „Malarstwo polskie” towarzyszyć będzie oczywiście relacja na naszych stronach na FB oraz www. Będziemy tam zamieszczać zdjęcia wystawionych prac, a także informacje o prezentowanych twórcach.

Zapraszamy!

 

KOMUNIKAT

W związku z ograniczeniem obostrzeń dotyczących

Zasady działalności BWAiUP w Pile w związku z planowanym ponownym otwarciem w stanie epidemii COVID-19

 

1/ BWAiUP w okresie pandemii, od 11 marca 2020 r. prowadzi działalność dla publiczności wyłącznie „w sieci”, tj. prezentuje w atrakcyjny sposób swoją bogatą kolekcję zbiorów prac malarskich oraz sylwetki wybitnych artystów na Facebooku i stronie internetowej.

 

2/ W związku z planowanym otwarciem placówki od 4 maja wdrożona zostanie – zgodnie z zaleceniami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – I faza przejścia z pracy zdalnej do stacjonarnej. W okresie 4-5 maja przeprowadzone zostaną następujące działania:

a/  zapewnienie pracownikom dostępu do środków ochrony indywidualnej,

b/  szkolenie osób odpowiedzialnych za monitorowanie i przestrzeganie przez publiczność reżimu sanitarnego (np. zachowywania odstępów, używania płynów odkażających, maseczek);

c/  przeprowadzanie procedur sanitarnych – odkażanie wnętrza – w Galerii BWAiUP;

d/  wyposażenie w sprzęt, płyny dezynfekcyjne do rąk, rękawiczki ochronne – dla zwiedzających.

 

3/ W dniach 6-13 maja wdrożona zostanie – o ile nie pojawią się nowe zakazy i obostrzenia – II faza działań Galerii bez bezpośredniego kontaktu z publicznością. W tych dniach zostaną przeprowadzone działania testujące prawidłowość procedur bezpieczeństwa stosowanych przez pracowników Galerii oraz publiczność;

b/ udostępniony dla publiczności zostanie wyłącznie obszar patio i parkowy Galerii (wejście od strony ul. Rynkowej). Będzie tam prezentowana wystawa czasowa pt. „Najciekawsze zbiory BWAiUP”. Warunkiem prezentacji jest bezdeszczowa pogoda;

c/ obszar parkowy będzie udostępniony w dni robocze, w godzinach 11-15.

d/ jednocześnie na terenie patio-parkowym może przebywać ograniczona liczba osób zwiedzających – maksymalnie 7;

e/ zwiedzających obowiązują ściśle zasady przebywania w sferze publicznej określone w rozporządzeniach rządowych; ich nieprzestrzeganie może skutkować wyproszeniem z terenu nadzorowanego przez BWAiUP lub wezwaniem służb porządkowych;

 

4/ Od dnia 14 maja wdrożona zostanie – o ile nie pojawią się nowe zakazy i obostrzenia – III faza działań – otwarcie wnętrza Galerii dla publiczności. Zwiedzanie Galerii będzie odbywało się przy zachowaniu najwyższych środków ostrożności i bezpieczeństwa.

Od tego dnia do odwołania:

a/ Galeria będzie czynna dla publiczności w dni robocze, w godzinach 11-15;

b/ w Galerii równocześnie będzie mogło przebywać maksymalnie 5 osób zwiedzających,

c/ zwiedzanie będzie możliwe tylko w obecności pracownika BWAiUP i wyłącznie po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu terminu,

e/ zwiedzający przed wejściem do Galerii będą mieli obowiązek dezynfekcji rąk lub korzystania z rękawic ochronnych,

d/  zwiedzających obowiązują ściśle zasady przebywania w sferze publicznej  określone w rozporządzeniach rządowych; ich nieprzestrzeganie może skutkować wyproszeniem z Galerii BWAiUP lub wezwaniem służb porządkowych.

 

Informujemy, że jednocześnie przez cały czas kontynuowana będzie podstawowa działalność BWAiUP – upowszechnianie sztuki – w sieci. Obserwujcie:

– stronę www.galeriabwa.pila.pl

– Facebook/ Biuro Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile

 

Opracował: Edmund Wolski, dyrektor BWAiUP w Pile

 

Skip to content