„Malarstwo polskie” – pierwsza wystawa, pierwsi Goście!

„Malarstwo polskie” – pierwsza wystawa, pierwsi Goście!

Dzisiaj (środa, 6 maja) o godz.11.00 otworzyliśmy w naszej Galerii pierwszą wystawę w czasie pandemii – a ściślej miniwystawę na sztalugach, na patio BWA.

To pierwsza prezentacja z cyklu „Malarstwo polskie”, który realizować będziemy do 13 maja włącznie, udostępniając Państwu do oglądania dzieła malarskie z naszych bogatych zbiorów.

Dzisiaj można obejrzeć (do godz. 15.00) kilkanaście prac Eugeniusza Ćwirleja, pilskiego malarza pejzażysty, który w swoim malarstwie, szczególnie ukochał sobie przyrodę Ziemi Nadnoteckiej.

Już punkt 11.00 – co niezmiernie nas zaskoczyło i ucieszyło – witaliśmy pierwszych Gości! – stęsknionych najwyraźniej za spotkaniami ze sztuką. Przywitał ich dyrektor BWA, Edmund Wolski. Dziękując im za przybycie przypomniał sylwetkę Artysty i opowiedział o Jego pracach. Pejzaże nadnoteckie, łąki wokół Piły, ale i obiekty architektoniczne z naszego regionu budzą nieskończony podziw – zwłaszcza dziś, gdy nasze wędrowanie i odwiedzanie ulubionych miejsc nie zawsze jest możliwe.

Szybka sonda, przeprowadzona przez dyrektora wśród oglądających prace Eugeniusza Ćwirleja, wskazała obraz – zwycięzcę. Niemalże jednogłośnie Goście wybrali dziełem nr 1 z dzisiaj wystawionych obrazów „Zabytkowy kościółek” (format 58×80), który także prezentujemy na zdjęciach.

Wystawa „Malarstwo polskie” czynna jest codziennie od godz. 11 do 15, do 13 maja.

Wszystko odbywa się, oczywiście, za zachowaniem obowiązujących zasad. Zwiedzający, którzy już zdecydowali się nas odwiedzić, zachowywali bezpieczne odległości, byli zabezpieczeni maseczkami, do dyspozycji wszystkich był płyn dezynfekujący.

Serdecznie dziękujemy za te odwiedziny i… czekamy na kolejne! Jutro, tj. w czwartek 7 maja, zapraszamy na ciąg dalszy prezentacji prac Eugeniusza Ćwirleja (kolejne prace z bogatej kolekcji) – w godz. 11.00 – 15.00.

W piątek, natomiast, zaprosimy na miniwystawę obrazów kolejnego wyjątkowego twórcy pilskiego… A kto to będzie? – niech pozostanie to na razie tajemnicą.

Czytajcie nasze zapowiedzi, tu oraz na FB.

…i… do zobaczenia! – na razie w tak ograniczonej formie. Przypominamy: pomieszczenia Galerii pozostają nadal zamknięte dla odwiedzających. Można wejść jedynie na patio od ulicy Rynkowej i tam oglądać miniwystawy w prezentowanym cyklu.

***
Od najbliższej środy – w godz. 11.00-15.00 – zapraszamy na patio naszej Galerii! Prezentujemy na sztalugach cykl „Malarstwo polskie”!
Już od środy 6 maja przez tydzień udostępniać będziemy dla publiczności patio Galerii BWA (wejście wyłącznie od ulicy Rynkowej, obowiązują maseczki, zachowanie odstępów, maximum 7 gości na terenie patio). Pokazywać tam będziemy na sztalugach obrazy z naszych zbiorów – codziennie po kilka – kilkanaście. W ten sposób, realizowaną dotąd od ponad miesiąca każdego dnia prezentację naszej bogatej kolekcji na naszym profilu na Facebooku, poszerzamy o możliwość realnego spotkania ze sztuką.
Miniwystawie towarzyszyć będzie oczywiście relacja na naszych stronach na FB oraz www. Będziemy tam zamieszczać zdjęcia wystawionych prac, a także informacje o prezentowanych twórcach.
Zapraszamy!

 

Skip to content