Trwanie obrazu. Wernisaż prac Rafała Podgórskiego

Trwanie obrazu. Wernisaż prac Rafała Podgórskiego

Otwieramy wystawę prac Rafała Podgórskiego, artysty pochodzącego z Koszalina, który brał udział w ubiegłym roku w organizowanym przez naszą Galerię plenerze malarskim. Teraz pokaże więcej swoich prac – na ścianach zawisły interesujące pejzaże, spektakularne obrazy z miejską architekturą, martwe natury, interesujące grafiki.

Rafał Podgórki uprawia malarstwo sztalugowe, grafikę artystyczną, fotografię, techniki eksperymentalne. Realizuje wiele otwartych cykli malarskich, często skrajnie od siebie odległych, lecz będących w nierozerwalnym związku z zasadą narracyjności w drodze ku szeroko rozumianej tożsamości idei – czytamy w katalogu do wystawy – Pedagog, dydaktyk, twórca Atelier Miniatura w Koszalinie – studio, które rozwinęło skrzydła na polu sztuki setkom młodych twórców, zaczynających swoją przygodę z rysunkiem i malarstwem. Autor kilkunastu wystaw indywidualnych. Wielokrotny kurator lokalnych wydarzeń artystycznych.

Wystawa prezentowana w naszej Galerii nosi tytuł „Trwanie obrazu”. To bardzo bogata i różnorodna twórczość. Rafał Podgórski pokazuje prace wykonane w różnych technikach: malarskich, graficznych. Prezentuje także obrazy na szkle. Eksperymentuje, zmienia się – przegląd jego twórczości, który Państwu proponujemy na dzisiejszy wieczór wypada naprawdę imponująco.

Zachęcamy do odwiedzenia Galerii – wernisaż zaczynamy tradycyjnie o godz. 19.00. Prosimy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w związku z COVID-19. Dla tych, którzy z różnych względów nie mogą wziąć udziału w spotkaniu osobiście, zachęcamy do oglądania transmisji na żywo z otwarcia wystawy – na naszym profilu na FB.

Na wernisaż zapraszają Powiat Pilski oraz Galeria BWA i UP w Pile.

 

Skip to content