Sztuka jako źródło poznania: kolejne wykłady w BWA

Sztuka jako źródło poznania: kolejne wykłady w BWA

Zapraszamy na kolejne wykłady prof. Elżbiety Wasyłyk: „Sztuka jako źródło poznania – elementarz widzenia i rozumienia cz.2 i 3”

Biuro Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile zaprasza na kolejne wykłady o sztuce, które poprowadzi Elżbieta Wasyłyk – artysta malarz, poetka, wykładowca akademicki, specjalista ds. plastyki w BWAiUP.

Wykłady noszą tytuł „Sztuka jako źródło poznania – elementarz widzenia i rozumienia cz.2 i cz.3”. Pierwszy z nich odbędzie się we wtorek, 9 kwietnia, drugi we wtorek, 16 kwietnia – obydwa o godz. 13.30 – w Galerii BWA.

– Wykłady dr hab. prof. Akademii Sztuki w Szczecinie Elżbiety Wasyłyk są cykliczne i odbywają się w pilskim BWA. Mają charakter otwarty i są adresowane do wszystkich zainteresowanych sztukami plastycznymi. Każdy jest więc mile widziany. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Piły, gości, słuchaczy naszego UTW, uczniów – zaznacza E. Wolski.

Pierwszą część wykładu „Sztuka jako źródło poznania – elementarz widzenia i rozumienia” Elżbieta Wasyłyk poświęciła periodyzacji, przedstawiając na osi czasu poszczególne okresy w rozwoju sztuki. Poprzez sztukę prehistoryczną, sztukę starożytnego Egiptu, starożytnych Grecji i Rzymu uczestnicy spotkania dotarli do charakterystycznych obrazów sztuki wczesnochrześcijańskiej. Teraz przed słuchaczami spotkanie ze sztuką romańską, gotykiem, barokiem, klasycyzmem, sztuką romantyzmu, realizmem, impresjonizmem, fowizmem i dalej z kierunkami w sztuce XX wieku, m.in. takimi jak ekspresjonizm, kubizm, futuryzm, dadaizm, surrealizm czy pop art.

Wykłady urozmaicane są prezentacjami graficznymi, pokazami malarstwa i rzeźby z danych epok.

Zapraszamy.

 

 

 

 

 

Skip to content