Młodzi plastycy z wizytą w BWA

Młodzi plastycy z wizytą w BWA

„Siła WspółPracy” to wystawa, którą do 30 marca można oglądać w naszej Galerii BWA. W minioną sobotę odwiedziły nas dzieci z pracowni plastycznej przy MDK „Iskra”, prowadzonej przez pilską artystkę Małgorzatę Białą. A naszych gości oprowadził po wystawie jeden z autorów prezentowanych zdjęć – Piotr Spek.

Jest to wystawa zbiorowa artystów ze Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Wielkopolski. Swoje prace prezentują: Andrzej Dobosz, Andrzej Florkowski, Tytus Grodziski, Maciej Kuszela, Marek Lapis, Piotr Nowak, Zdzisław Orłowski, Antoni Rut, Krzysztof Ślachciak, Sławomir Tobis, oraz pilanie: Wojciech Beszterda, Zofia Kawalec Łuszczewska, Stanisław Pręgowski i wspomniany Piotr Spek.

„Siła WspółPracy” jest to wystawa osadzona mocno we współczesności – ma skłonić oglądających m.in. do odpowiedzi na pytanie, jak my wykorzystujemy niepodległość i co robimy ze swoją wolnością.

– To spojrzenie na to, co w tej chwili dzieje się w naszych głowach, w naszych myślach, w naszych relacjach. To pytanie, czy jesteśmy razem, czy jesteśmy osobno. O to, czym są dla nas symbole narodowe – mówi Piotr Spek, wiceprezes ZPAF Okręg Wielkopolska.

Zapraszamy do oglądania.

Skip to content