„ROZMOWY O SZTUCE” spotkanie z grafikiem i malarzem Alfredem Aszkiełowiczem / 18.10.2012

„ROZMOWY O SZTUCE” spotkanie z grafikiem i malarzem Alfredem Aszkiełowiczem / 18.10.2012

ALFRED ASZKIEŁOWICZ

Urodzony 21 listopada 1936 roku w Zofiówce koło Wilna. W latach 1963-68 studiował na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zajmuje się grafiką warsztatową, użytkową i malarstwem. Od 1968 r. wystawia swoje prace w kraju i za granicą. Jest laureatem wojewódzkiej nagrody w dziedzinie twórczości i upowszechniania plastyki oraz ponad 20 nagród i wyróżnień w konkursach krajowych i międzynarodowych. Prace swoje eksponował na 22 wystawach indywidualnych i około 100 zbiorowych w kraju i za granicą.

Szanowni Państwo!
„Rozmowy o sztuce” to cykl spotkań z artystami środowiska pilskiego uprawiającymi różne dziedziny sztuki. Będą one przybliżać ich twórczość oraz zainteresowania i pasje. Bezpośredni, żywy kontakt z autorem i jego dziełem pozwoli zgłębić zawarte w nim artystyczne przesłanie oraz poznać jego warsztat.
Gościem pierwszego spotkania był Alfred Aszkiełowicz grafik i malarz, nestor naszego środowiska artystycznego, mistrz grafiki warsztatowej: miedziorytu, akwaforty, linorytu i mezzotinty. Jego twórczość jest znana i rozpoznawalna nie tylko w regionie pilskim ale również w kraju i poza jego granicami. Artysta opowiadał o swej twórczości graficznej i malarskiej.

Skip to content