„Przystanek Piła i okolice” w ramach projektu „Niepodległa”

„Przystanek Piła i okolice” w ramach projektu „Niepodległa”

W środę, 3 października, w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pile odbyło się kolejne spotkanie w ramach programu edukacji regionalnej pt. „Przystanek Piła i okolice” oraz w ramach projektu „Niepodległa” – w którym uczestniczy biblioteka, a także BWAiUP.

Było to kolejne już spotkanie w ramach programu edukacji regionalnej „Przystanek Piła i okolice” i projektu „Niepodległa”. Wykład pt. „Pilanie okresu międzywojennego” prowadził Marek Fijałkowski, starszy kustosz Muzeum Okręgowego w Pile.

Uczestniczący w wydarzeniu, m.in. uczniowie pilskiej „Budowlanki”, mieli okazję wysłuchać wiele historii z życia mieszkańców Piły, zamieszkujących miasto w okresie międzywojennym. Były to niezwykle ciekawe opowieści, nieznane dotąd młodzieży.

Marek Fijałkowski, historyk i regionalista w ciekawy sposób przybliżył historie m.in. Teofila Drozdowskiego, sekretarza Rady Ludowej, Stefana Jasielskiego, pierwszego dyrygenta chóru Halka, Józefa Budnowskiego, Leokadii Wiśniewskiej, łączniczki z okresu Powstania Wielkopolskiego.

W spotkaniu uczestniczyła młodzież z pilskiej „Budowlanki” i mieszkańcy Piły.

Skip to content