Prace Barbary Pierzgalskiej – Grams w obiektywie Daniela Cichego

Prace Barbary Pierzgalskiej – Grams w obiektywie Daniela Cichego

Do 6 września 2019 r. w Galerii BWA w Pile można oglądać wystawę prac Barbary Pierzgalskiej – Grams „Inne światy/ Inne perspektywy”. Ekspozycja prezentuje  tkaniny unikatowe, pastele, akryle oraz kolaże – w tym najnowsze prace artystki.

Jednym z gości Galerii był Daniel Cichy, artysta fotografik, ur.  w Pile, który studiował na wydziale fotografii w PWSFTiTV w Łodzi, a fotografowania uczyli go m.in. Stanisław Pręgowski (członek ZPAF) w Pilskim Domu Kultury, Mirosław Bocian (absolwent PWSFTiTV w Łodzi) i Andrzej Pieklak (absolwent wydz. malarstwa w Krakowie). D. Cichy pracował jako fotoreporter lokalnych tygodników. Prowadził studio fotografii profesjonalnej na potrzeby lokalnych firm. Założył też laboratorium fotograficzne AGFA STAR PRINT. Obecnie mieszka w Londynie – coraz częściej zagląda jednak do Piły, swojego ukochanego miasta, fotografując tutaj i filmując… Podczas jednej z ostatnich swoich wizyt w Pile odwiedził naszą Galerię, gdzie przygotował przepiękną prezentację wystawy prac Barbary Pierzgalskiej – Grams. Część z powstałych podczas tej sesji fotografii dzisiaj Państwu prezentujemy. 

Barbara Pierzgalska – Grams ur. się w Siedlcach. Studia odbyła w Państwowej Wyższej szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi. Zajmuje się tkaniną unikatową, rysunkiem, malarstwem, projektowaniem wnętrz, tkanin przemysłowych i odzieży unikatowej. Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki oraz Prezydenta Miasta Siedlce. Zorganizowała 35 ważniejszych wystaw indywidualnych. Brała udział w licznych wystawach zbiorowych w kraju i za granicą (m.in. Francja, Finlandia, Chorwacja, Holandia, Serbia, Niemcy, Węgry, Grecja). Odznaczona Medalem Zasłużony dla Kultury Polskiej.

 

Skip to content