Powitanie lata w BWA

Powitanie lata w BWA

PIŁA Letni koncert na patio BWA: Zagrali Bardowie

Lato zawitało także do BWA. W miniony piątek na patio Galerii odbył się koncert grupy „Bardowie”. Muzycy z Międzychodu rozbawiali zebraną publiczność przebojami kolejnych dekad jak „Dziewczyna o perłowych włosach”, „Jedziemy autostopem”, „Niedziela będzie dla nas”, „Przetańczyć z tobą chcę całą noc”, „Zabiorę cię właśnie tam”…

To było bardzo przebojowe powitanie lata. „Bardowie” wykonali ponad 20 coverów bardzo znanych przebojów, takich jak „Dziewczyna o perłowych włosach” grupy Omega, „Che sara” Jose Feliciano, była „Baśka” zespołu Wilki, „Prawie do nieba” Andrzeja Piasecznego i piosenki Krzysztofa Krawczyka i była „Guantanamera”. Publiczność dopisała.

– Z pewnością będzie to piękny i niezapomniany wieczór. Myślę, że dzisiaj każdy usłyszy swoją historię, ponieważ będą nam towarzyszyły utwory, które słyszeliśmy jako dzieci, do których bawiliśmy się jako nastoletni, młodzi ludzie, których słuchaliśmy na koncertach i potem, gdy już pojawił się na naszych skroniach ten pierwszy siwy włos… Mamy do tych piosenek sentyment i są one zapisane w naszych sercach – mówił Edmund Wolski, dyrektor BWAiUP w Pile, rozpoczynając koncert.

„Bardowie” pochodzą z Międzychodu. Grupa gra w składzie: Antoni Taczanowski – gitara rytmiczna, gitara basowa, Roman Doroba – perkusja, Jan Melerowicz – gitara basowa i gitara solowa, Mieczysław Piechocki – wokal, Roman Skrzypkowiak – organy, saksofon. Zespół założyli w 1980 roku. W repertuarze mają covery i utwory własne. Koncertowali w wielu miastach Wielkopolski.

Gościem koncertu byli m.in. dyrektor Biura Starosty Starostwa Powiatowego w Pile Agnieszka Matusiak, reprezentująca starostę pilskiego Eligiusza Komarowskiego oraz Jan Japas Szumański, ceniony dziennikarz, związany niegdyś z naszym miastem.

–       Koncert tej grupy to gwarancja znakomicie wykonanych bardzo znanych przebojów, świetnej zabawy i nostalgicznych wspomnień. Słyszałem ich wiele razy i zawsze byłem pod dużym wrażeniem. – mówi J.J. Szumański.

– Cieszę się, że przyszło do nas tak liczne grono gości w ten wieczór. Chcę powiedzieć, że to pierwszy koncert tego typu na patio BWA w klimatach rockowo – popowych, balladowych.  Idea tych spotkań jest taka, by wyjść z naszą ofertą poza mury BWA, by tam spotkać się z pilanami i zaprosić ich do naszej Galerii, do środka.

– To piękny pomysł, by wyjść poza mury galerii latem – nie spotkałam się z tym dotąd, a idea bardzo mi się podoba. Patio idealnie nadaje się na koncertowe lato. A być może w ten sposób i sztuka prezentowana we wnętrzach BWA zyska nowych pasjonatów, którzy zaczną przychodzić na wernisaże – mówiła jedna z uczestniczek koncertu.

Działalność Galerii BWAiUP w Pile finansuje Powiat Pilski.

 

 

Skip to content