Jarosław Ramucki: „Podróże nieoczywiste” – zapraszamy do obejrzenia filmowej relacji

Jarosław Ramucki: „Podróże nieoczywiste” – zapraszamy do obejrzenia filmowej relacji

Jarosław Ramucki, leśnik z zawodu i fotograf oraz podróżnik z pasji, był gościem spotkania pt:  „Podróże nieoczywiste” z cyklu „Bliżej świata” w Galerii BWAiUP.

Pracuje w Nadleśnictwie Zdrojowa Góra. Las, fotografia i podróże to największe jego pasje. Odwiedził ponad 40 krajów.  Uczestników spotkania w BWA zaprosił na fotograficzną wędrówkę po miejscach dla siebie szczególnie ważnych: do Gruzji, Rumunii i nad Bajkał.

– Rumunia dlatego, że tam jeszcze jest kawałek normalnego świata; tam można spotkać coś tak wyjątkowego jak w książkach pana Myśliwskiego, gdzie ludzie żyli w zgodzie z naturą, w zgodzie z koleją rzeczy i z porami roku. Gruzja – ponieważ tam najczęściej jeżdżę. Zachwyca przyrodniczo i krajobrazowo, a do tego są tam jeszcze fajni i sympatyczni ludzie, którzy nas wyjątkowo lubią. I Bajkał…  Bajkał jest osobnym światem. To jest faktycznie inny świat to syberyjskie morze, całkiem wyjątkowe. Choćby ze względu na endemiczne okazy fauny i flory. Zwierzęta: 60 procent występujących tam zwierząt nie występuje nigdzie indziej – wyjaśnia J. Ramucki,

Pokazowi fotografii towarzyszyła ciekawa opowieść o miejscach, które odwiedził i o ludziach, których spotkał po drodze.

Zapraszamy do obejrzenia filmowej relacji z wydarzenia.

"Podróże nieoczywiste"

w środę 20 lutego w Galerii BWA odbyło sie spotkanie "Podróże nieoczywiste" z Jarosławem Ramuckim , który pracuje w Nadleśnictwie Zdrojowa Góra. Las, fotografia i podróże to największe jego pasje. Lubi podróżować w sposób nieoczywisty, czyli nie z biurami turystycznymi… Lubię sam sobie zorganizować wyprawę – mówi. Uczestnikom spotkania w BWA zaprezentował fotograficzną wędrówkę po miejscach dla siebie szczególnie ważnych: do Gruzji, Rumunii i nad Bajkał. Opowiadał o miejscach i ludziach z którymi się spotkał .Na podstawia pięknych zdjęć przybliżył uczestnikom spotkania piękno i różnorodność krajobrazu oraz architektury.

Opublikowany przez Mieszkamy w Powiecie Pilskim Środa, 20 lutego 2019

Skip to content