Paweł Melnarowicz z minirecitalem na wernisażu!

Paweł Melnarowicz z minirecitalem na wernisażu!

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

Jak sam o sobie mówi nie jest ani muzykiem, ani poetą. – Po prostu piszę piosenki i za ich pomocą komunikuję się ze światem.

Paweł Melnarowicz, wokalista, gitarzysta, autor tekstów, kompozytor będzie gościem najbliższego wernisażu w naszej Galerii. Na fortepianie będzie mu towarzyszył Przemysław Wojnarowski – muzyk, multiinstrumentalista, dyrygent.

Paweł Melnarowicz w swoich tekstach dotyka wielu problemów egzystencjalnych próbując zaprosić odbiorcę do swojego świata pełnego wewnętrznych dylematów, takich jak poszukiwanie prawdy, nadziei, miłości oraz własnego miejsca w świecie. Utwory wykonuje najczęściej przy akompaniamencie gitary lub pianina. Laureat takich festiwali jak Ogólnopolski Przegląd Piosenki Studenckiej Poetyckiej i Turystycznej YAPA czy Bazuna. Autor muzyki do wierszy C.K Norwida, Juliana Tuwima oraz Władysława Broniewskiego. Od 2012 roku prowadzi swój kanał na YouTube, na którym dzieli się z internautami swoją twórczością.

Przemysław Wojnarowski to człowiek wielu pasji, z których muzyka stanowi tą najważniejszą. Muzyk, multiinstrumentalista, dyrygent. Od lat naucza gry na instrumentach strunowych, klawiszowych, perkusyjnych. Pracuje zarówno z zespołami, jak i solistami. Pod jego batutą znajdują się 3 chóry, które aktywnie uczestniczą w życiu muzycznym regionu. Silnie związany z Polskim Związkiem Chórów i Orkiestr w oddziale Nadnoteckim. Realizuje przedszkolne projekty muzyczne oraz koncertuje na wszystkich możliwych scenach. Poza muzyką zawodowo związany z coachingiem; prywatnie i zawodowo fascynuje go holistyczne postrzeganie człowieka oraz procesy rozwoju jednostek i grup społecznych.

Koncert w wykonaniu obu panów uzupełni klimat wernisażu wystawy zatytułowanej „Wyspy polskości”. Na spotkanie zapraszają Powiat Pilski oraz Galeria BWAiUP w Pile. Zaprezentowane zostaną m.in. obrazy powstałe podczas pleneru malarskiego „Wyspy polskości” w Hercowie (gm. Wyrzysk) zorganizowanego w ramach programu Niepodległa we wrześniu ub. roku, a także inne prace artystów biorących w tymże plenerze udział. Autorami prac są artyści z regionu pilskiego: Alfred Aszkiełowicz (Chodzież), Barbara Pierzgalska – Grams (Trzcianka – Przyłęki), Renata Wojnarowicz (Piła) oraz Magdalena Chomiak, Jolanta Kuszaj, Grzegorz Piaseczny, Rafał Podgórski i Artur Przebindowski – artyści mieszkający i tworzący w  różnych ośrodkach tj. w Toruniu, Szczecinie, Koszalinie, Krakowie. Zobaczymy także prace pochodzącej z Trzcianki artystki Elżbiety Wasyłyk, prof. Akademii Sztuki w Szczecinie, która była komisarzem pleneru i jest kuratorem organizowanej obecnie wystawy. 

O idei pleneru i wystawy pisaliśmy w poprzednim wpisie. Warto się w nim zapoznać. Zachęcamy także do odwiedzin naszej strony na Facebooku: FB/ Biuro Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile.

 

Zapraszamy! Wernisaż już w najbliższy piątek, 6 marca, o godz. 19.00. Galeria BWA, Piła, ul. Okrzei 9/2.

Skip to content