Paula Marinelli

Paula Marinelli

e-mail: paulamarinella@wp.pl

Ukończyła Neue Kunstschule w Monachium; otrzymała mecenat artystyczny w Amsterdamie pod okiem Agnes Bompy.

Twórca wyznający syntezę sztuk. Łączy malarstwo, literaturę, wizualizacje, instalacje i muzykę ambientową. Instalacja pt. „Niejasność tajemnicy” swój premierowy pokaz miała podczas festiwalu Golden Vision w Katowicach w 2012 r.

W projekcie Chmura Artystyczna P. Marinelli udziela się jako reżyserka i aktorka. Współtworzyła poedyski do wierszy, ambientale i wizualizacje do muzyki zespołu Dogs in Trees i Canis Arboris. Jeden z projektów artystki – instalacja „Taniec ryby” z 2013 r. – wystawiana była podczas prestiżowej imprezy Sopot Fringe Festiwal (2014). Otrzymała wyróżnienie Prezydenta Miasta Piły za bajkę o Pile. Jej obrazy publikowane są w albumie „Jabłonie” wydanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Od 2015 r. zajmuje się sztuką użytkową. W 2016 r. miały miejsce jej indywidualne wystawy połączone z warsztatami artystycznymi dla młodzieży „Kamień zaufania” i „Mechaniczny Pollock”, a rok 2017 to działania artystyczne z dźwiękami gongów, dzwonków Koshi, tańcem intuicyjnym i malarstwem intuicyjnym. W 2019 r. współpracowała z artystami z Kotliny Kłodzkiej oraz prowadziła koncerty na gongach i misach kryształowych w projekcie „Central Mandala”. 

W 2020 r. uczestniczyła w projekcie „Nie bój się sztuki” realizowanym przez BWAiUP w Pile. W 2021 prowadziła cykliczne warsztaty astralno – artystyczne połączone z relaksacją i muzykoterapią.

Skip to content