Anna Kluza

Anna Kluza

anna.kluza1@gmail.com

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie w 2010 r. obroniła pracę dyplomową na Wydziale Rzeźby w pracowni prof. Sławoja Ostrowskiego. Stypendystka programu ERASMUS –  w 2009 r. ukończyła semestr letni na Akademii Sztuk Pięknych w Perugii. W swoich pracach malarskich i rzeźbiarskich stosuje oryginalną technikę z użyciem włókna lnianego.  Autorka licznych wystaw indywidualnych oraz uczestniczka wystaw zbiorowych w Polsce i za granicą.

W 2014 r. zrealizowała pierwszy projekt w technice animacji malarskiej – teledysk „Nad ranem” w reżyserii Doroty Kobieli i Januarego Misiaka, studio BreakThru Films. Tego samego roku podjęła pracę przy pierwszej na świecie pełnometrażowej animacji malarskiej „Loving Vincent” nominowanej do Oskara w 2017 r. – jako malarz animator i supervisor.

Jest autorką portretu Vincenta van Gogha, który stał się ikoną produkcji. Wspólnie z reżyserką Florą Molinie stworzyła animacje do krótkometrażowego filmu „Vilains” dla paryskiej wytwórni Easy Tiger (premiera 2021 r.).
Współtworzyła zwiastun do pełnometrażowej animacji „Chłopi” (2019) w reż. Doroty Kobieli, a także cały film jako malarz i animator.

Uczestniczyła w realizacji dwóch filmów w realizowanych przez BWAiUP w 2020 r. cyklach: „Artyści Północnej Wielkopolski” i „Nie bój się sztuki”.

Skip to content