Olimpia Kogut

Olimpia Kogut

Urodziła się w Pile w 1994 roku. Jest absolwentką grafiki warsztatowej i projektowej Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Jej główną pracownią dyplomującą była pracownia intaglio Katedry Grafiki Artystycznej pod opieką prof. Przemysława Tyszkiewicza, aneks z rysunku pod kierunkiem prof. Bogny Kozyry-Radomskiej.

W roku 2020 obroniła dyplom artystyczny z oceną celującą uzyskując tytuł magistra sztuki. Laureatka honorowego wyróżnienia Najlepszy Dyplom ASP 2020.

Do jej największych osiągnięć należy udział w wystawie w Lower Rowe Gallery Department of Art & Art History, CoA+A, UNC Charlotte, USA Autorka ceniona za wyjątkowy warsztat graficzny wykorzystujący subtelny dialog czerni i szarości z białą płaszczyzną jako współgranie płaszczyzny i linii, które w zestawieniu z detalem tworzą sugestywne, lekkie, a zarazem intensywne kompozycje. W jej pracach następuje splot cielesności i natury. Otrzymywane tekstury wraz ze światłem i cieniem budują kompleks idealnych warunków istnienia obrazu.

W 2021 roku prezentowała wystawę indywidualną w Galerii Debiutów BWA PP – pt. „Makrokompozycja”.

We wrześniu 2022 r. była jedną z autorek wystawy „Potrzeba uważności”.

Skip to content