Karolina Smorawska

Karolina Smorawska

Ilustratorka i projektantka graficzna. Studiowała Komunikację Wizualną w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Koszalinie. Studia z grafiki projektowej ukończyła w Collegium Da Vinci w Poznaniu w 2016 roku. Jej prace można zobaczyć w wielu magazynach oraz książkach. Swoje obrazy prezentowała na wystawach indywidualnych  jak i zbiorowych w Polsce. Jedna z prac artystki została sprzedana na Aukcji Młodej Sztuki w DESA Unicum –  największym domu aukcyjnym w Polsce. 

W swojej twórczości artystka opowiada o codzienności, której się boi i która zarazem ją fascynuje.  Charakterystyczny, mocny kolor jest znakiem rozpoznawalnym jej grafik jak i prac malarskich. W tej ostatniej  technice stworzyła nowy cykl obrazów „Gry i zabawy”, w którym opowiada o dorosłości i zadaje pytania: Z kim grasz? W co się bawisz? 

Jak sama mówi: „Wspomnienie zabaw i gier z podwórka daje mi poczucie bezpieczeństwa. Chciałabym znowu być dzieckiem. Beztroskie dzieciństwo – to szkielet moich obrazów. Kolejne lata życia, moje doświadczenia, choroby, otoczenie – zmieniły wymiar zabawy – zmieniły zasady gry.”

„Wpisana w ciało” – indywidualna wystawa prac, Galeria Debiutów BWAiUP, 2021

We wrześniu 2022 r. była jedną z autorek wystawy „Potrzeba uważności”.

Skip to content