Olimpia Kogut w Galerii Debiutów BWA

Olimpia Kogut w Galerii Debiutów BWA

Powiat Pilski oraz BWAiUP zapraszają na otwarcie wystawy prac młodej graficzki Olimpii Kogut.

Powiat Pilski i Biuro Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile zapraszają na wernisaż wystawy prac Olimpii Kogut „Makrokompozycja”. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 15 lipca, o godz. 19.00 w Galerii Debiutów BWA.  

Olimpia Kogut urodziła się w Pile w 1994 roku. Jest absolwentką grafiki warsztatowej i projektowej Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Jej główną pracownią dyplomującą była pracownia intaglio Katedry Grafiki Artystycznej pod opieką prof. Przemysława Tyszkiewicza, aneks z rysunku pod kierunkiem prof. Bogny Kozyry-Radomskiej.

W roku 2020 obroniła dyplom artystyczny z oceną celującą uzyskując tytuł magistra sztuki. Laureatka honorowego wyróżnienia Najlepszy Dyplom ASP 2020.

Do jej największych osiągnięć należy udział w wystawie w Lower Rowe Gallery Department of Art & Art History, CoA+A, UNC Charlotte, USA Autorka ceniona za wyjątkowy warsztat graficzny wykorzystujący subtelny dialog czerni i szarości z białą płaszczyzną jako współgranie płaszczyzny i linii, które w zestawieniu z detalem tworzą sugestywne, lekkie, a zarazem intensywne kompozycje. W jej pracach następuje splot cielesności i natury. Otrzymywane tekstury wraz ze światłem i cieniem budują kompleks idealnych warunków istnienia obrazu.

Na wystawę prac artystki zapraszają Powiat Pilski, Galeria BWAiUP oraz Autorka. Wernisaż odbędzie się 15 lipca (czwartek) 2021 r., godz. 19.00. Wieczór uświetni minirecital w wykonaniu Karoliny Furmańczyk i Karola Szonowskiego.

Wystawę będzie można oglądać do 6 września br. w Galerii BWA w Pile – od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-15.00, w środy od 9.00 do 19.00.

www.galeriabwa.pila.pl Galeria Debiutów BWA w Pile, ul. Okrzei 9/2.

Skip to content