Ogólnopolski konkurs piosenki „ŚPIEWAMY PO POLSKU ”

Ogólnopolski konkurs piosenki „ŚPIEWAMY PO POLSKU ”

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

Młodzieżowy Dom Kultury „ISKRA” w Pile zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie piosenki „Śpiewamy po polsku”. Laureaci zostaną zaproszeni do uświetnienia swoim występem uroczystości Obchodów Odzyskania Niepodległości 10 listopada 2018 roku przed „Koncertem muzyki polskiej”.

Konkurs jest realizowany w ramach projektu „Dni Niepodległej Ojczyzny w Powiecie Pilskim”. Projekt ten uzyskał dofinansowanie ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa” realizowanego przez Powiat Pilski we współudziale z Biurem Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile.

Celem konkursu jest promocja muzyki rozrywkowej i języka polskiego oraz zapewnienie mieszkańcom powiatu ambitnej rozrywki. Pragniemy także wypromować piosenkarzy-amatorów pomagając im rozwijać uzdolnienia wokalne.

Grupę docelowa stanowią dzieci, młodzież oraz uczestnicy dorośli.  Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie do dnia 5 października 2018 roku, nagrania konkursowego w formacie MP3. Każdy uczestnik może zgłosić tylko jeden utwór. Osoby zakwalifikowane do konkursu zostaną powiadomione o terminie swojego występu telefonicznie.

Jury oceniając prezentację wykonawców uwzględniać będzie tematykę utworu, bogactwo języka i kulturę słowa, dobór repertuaru do wieku uczestnika oraz ogólny wyraz artystyczny. Po przesłuchaniu uczestników jury przyzna w poszczególnych kategoriach nagrody i wyróżnienia.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego.

Całość wydarzenia od strony merytoryczno- organizacyjnej koordynuje dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury „ISKRA” w Pile Ariana Latzke, a za realizację konkursu „ŚPIEWAMY PO POLSKU” odpowiedzialna jest Justyna Bramczewska – nauczyciel wychowania muzycznego. Posiada kliku laureatów w konkursach powiatowych i regionalnych.

Laureaci konkursu zostaną zaproszeni do uświetnienia swoim występem uroczystości Obchodów Odzyskania Niepodległości 10 listopada 2018 roku przed „Koncertem Muzyki Polskiej”, w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury „ISKRA” w Pile.

 

 

 

 

Skip to content