Nowy Obraz/ Nowe Spojrzenie w BWA

Nowy Obraz/ Nowe Spojrzenie w BWA

Galeria BWA i UP w Pile zaprasza na wernisaż wystawy zatytułowanej „Nowy Obraz/ Nowe Spojrzenie” – wystawa pokonkursowa.

Jesienią 2018 roku została ogłoszona VIII edycja konkursu malarskiego organizowanego przez Wydział Malarstwa i Rysunku Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, adresowanego do studentów i absolwentów kierunków malarskich na publicznych uczelniach artystycznych w Polsce. Zebranie komisji konkursowej mające wyłonić laureata konkursu miało miejsce 5 kwietnia br. w Galerii Słodownia w Poznaniu. Konkurs ma coraz większą rangę, a malarstwo młodych artystów stoi na bardzo wysokim poziomie.

Tygodniowy pokaz, na jaki zapraszamy do pilskiej Galerii BWA, będzie prezentacją wybranych najlepszych prac młodych artystów biorących udział w konkursie, a przy okazji popularyzacją malarstwa.

Wernisaż wystawy: w piątek, 10 maja, o godz. 19.00. Zapraszamy.

***

Nagroda Artystyczna UAP jest przyznawana w drodze konkursu Nowy Obraz / Nowe Spojrzenie od 2012 roku. Adresatami tego konkursu są studenci i absolwenci kierunku malarstwo państwowych uczelni artystycznych w Polsce. Konkurs służy promocji najlepszych z nich. Jest także narzędziem popularyzacji malarstwa.

Nagroda Artystyczna UAP wynosi 10 000 złotych. Wszystkie osoby nominowane do Nagrody Artystycznej UAP otrzymują zaproszenie do udziału w wystawie konkursowej w Poznaniu i w Pile oraz nagrody rzeczowe.

W ósmej edycji konkursu Jury wybierało z 223 nadesłanych zgłoszeń. Ostatecznie wybrano 15 Nominowanych, którzy wzięli udział w pierwszej odsłonie wystawy, która odbyła się w Galerii Słodownia +1 w Starym Browarze w Poznaniu w terminie 5 – 24 kwietnia 2019.

Laureatem Nagrody Artystycznej UAP w ósmej edycji konkursu został Krzysztof Mętel. Wyróżnienie w postaci wystawy w Galerii Duża Scena UAP otrzymała Naila Ibupoto. Voucher na zakup materiałów plastycznych o wartości 1500zł od firmy Royal Talens otrzymała Natalia Brodacka. Wyróżnienie honorowe Dziekan Wydziału Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa UAP dr hab. Izabeli Kowalczyk otrzymała Amanda Korol. Wszyscy Nominowani otrzymali nagrody rzeczowe od firmy Renesans.

 

Tegoroczni Nominowani do Nagrody Artystycznej UAP

Maciej Andrzejczak
Natalia Brodacka
Dobromiła Hada-Jasikowska
Jędrzej Hofman
Naila Ibupoto
Marcin Janusz
Katarzyna Jarząb
Amanda Korol
Aneta Kublik
Urszula Madera
Krzysztof Mętel
Aleksandra Mrozowska
Kinga Popiela
Gabriela Staszak
Paulina Zielska

 

Komisja Konkursowa w ósmej edycji konkursu

Tomasz Ciecierski
Jagna Domżalska (Centrum Kultury Zamek w Poznaniu)
prof. Anna Goebel (UAP)
prof. Marek Jakuszewski (UAP)
dr Tomasz Kalitko (UAP)
dr hab. Izabela Kowalczyk (UAP)
Marcin Lorenc (przewodniczący komisji konkursowej) (UAP)
prof. Janusz Marciniak (UAP)
Cristiano Piccinini (APA Polska)
dr Paweł Polus (UAP)
Agata Rodriguez (Rodriguez Gallery)
dr hab. Jadwiga Sawicka (Uniwersytet Rzeszowski)

 

 

Skip to content