Natalia Wysocka

Natalia Wysocka

Urodziła się w 1990 roku w Pile. Tworzy fotografie, grafiki i ilustracje. W 2015 roku ukończyła Grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Już od czasów studenckich często porusza w swoich pracach motywy cielesności. Zainspirowana twórczością André Kertesza, wykorzystuje medium fotografii do eksperymentów z przedstawieniem ludzkiego ciała. W oparciu o poddane licznym modyfikacjom zdjęcia, tworzy grafiki, których głównym tematem jest człowiek. 

Laureatka licznych nagród i wyróżnień, takich jak: Stypendium Prezydenta Miasta Piły (2009), Stypendium Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (dwukrotnie: w 2013 i w 2014 roku), wyróżnienie honorowe – Pomorska Grafika Roku GTPS,  Gdańsk (2012), wyróżnienie – VII Międzynarodowy Konkurs na Ex Libris i Małą Formę graficzną p.t. „Tajemnice Chłodnego Morza”, Gdańsk (2014).

Jej prace były prezentowane były w Polsce oraz w Szwecji podczas licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych, w tym – pokonkursowych. Obecnie mieszka i tworzy w Sztokholmie, gdzie jest członkiem stowarzyszenia grafików Grafiska Sällskapet.

Wybrane wystawy z ostatniego roku:

2022 – Wystawa zbiorowa „Potrzeba uważności”, BWA Piła

2022 – Indywidualna wystawa grafik i fotografii „Dystorsje”, Galeria Debiutów BWA PP, Piła

2022 – Wystawa zbiorowa „Grafiska Sällskapet på Ahlbergshallen”, Muzeum miejskie w  Östersund, Szwecja

2022 – Wystawa zbiorowa „Grafiska Sällskapet 111+1 år”, Ratusz w Lidingö, Szwecja

Skip to content