Michalina Urbańska

Michalina Urbańska

Pochodzi z Piły. Urodziła się w 1996 roku. Absolwentka kierunku architektury na wydziale Architektury i Wzornictwa, na Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. W 2019 roku obroniła dyplom inżynierski pod opieką dr hab. inż. arch. Eugeniusza Skrzypczaka prof. nadzw. UAP. Rok dyplomowy studiów inżynierskich spędziła na wymianie zagranicznej w Escola Superior Gallaecia w Portugalii.

W 2021 roku obroniła dyplom magisterski uzyskując ocenę bardzo dobrą na Politechnice Poznańskiej pod opieką dr hab. Inż. arch. Dominiki Pazder.

W trakcie studiów magisterskich otrzymała stypendium rektora dla najlepszych studentów. W 2020 r. zaczęła roczną szkołę fotograficzną „Fotografika” w Poznaniu.

Artystka tworzy w dziedzinie projektowania architektonicznego, malarstwa oraz fotografii.

„Struktura fascynacji” – indywidualna wystawa w Galerii Debiutów BWA PP w Pile, 2022.

Tryptyk „Wyzwolenie” pokazany na Salonie Pilskim ART. 2022.

Inspiracją do „Wyzwolenia” była twórczość Wojciecha Fangora z okresu minimal art i op-artu. Autorka w graficznym zapisie pokazuje drogę do wolności, która przejawia się w wielu formach. Odnosi się do współczesnych problemów otaczającego nas świata, rozważań wewnętrznych oraz chce wyzwolić się z ogólnie przyjętych schematów społecznych. Za pomocą światła, geometrii i koloru ukazuje wizję, w której przełamuje ogólnoprzyjęte normy.

Skip to content