Lider Sukcesu 2018: Nasi artyści uhonorowani

Lider Sukcesu 2018: Nasi artyści uhonorowani

Nagrody Zarządu Powiatu Pilskiego rozdane!

W piątkowy wieczór w hotelu Gromada w Pile, podczas uroczystej gali, starosta pilski Eligiusz Komarowski oraz pozostali członkowie Zarządu Powiatu w Pile wręczyli statuetki Lidera Sukcesu 2018. Tych zaszczytnych tytułów tym razem przyznano aż 15, a nominacji, czyli wyróżnień, było 12.  Wśród wyróżnionych i utytułowanych statuetką Lidera Sukcesu są pilscy artyści: Andrzej Podolak, Tadeusz Wyrwa – Krzyżański oraz Anna Kluza. Był to niezwykły wieczór, pełen niespodzianek, wrażeń, muzyki.  

– To dla mnie olbrzymi zaszczyt i wielka radość, że dzisiaj ponownie mogę być częścią święta pilskiej przedsiębiorczości – święta tych wszystkich, którzy swoimi działaniami budują i rozwijają nasz powiat pilski, którzy dzięki talentowi, operatywności i pracowitości osiągają sukcesy – mówił starosta pilski Eligiusz Komarowski witając zebranych gości.

Tytuły Lidera Sukcesu 2018 wręczono w 9 kategoriach, do tego przyznano tytuły Liderów instytucjom i organizacjom poza kategoriami (pełna lista laureatów jest dostępna na stronie Powiatu Pilskiego www.powiat.pila.pl). W tym roku wręczono także dwa tytuły Kryształowego Lidera Sukcesu. Z kolei tytuł Ambasadora Powiatu Pilskiego 2018 otrzymało Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu.

 

Kultura i sztuka

Nominacje:

Anna Kluza   

Artysta, plastyk. Pracowała przy filmie „Twój Vincent”, pełnometrażowej animacji malarskiej, nominowanej w 2018 roku do Oscara. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, autorką kilku wystaw indywidualnych oraz uczestniczką wystaw zbiorowych w Polsce i za granicą (Perugia i Castiglion Fiorentino, Włochy). To artystka poszukująca i odważna.

Tadeusz Wyrwa-Krzyżański

Tadeusz Wyrwa-Krzyżański uznany poeta, prozaik, grafik, edytor i wydawca. Autor 48. książek. Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Twórca również wierszy dla dzieci. Uhonorowany odznaczeniem ,,Zasłużony dla kultury polskiej” oraz Nagrodą UNESCO. W ubiegłym roku obchodził jubileusz 50-lecia pracy twórczej. Z tej okazji w galerii BWA w Pile odbyła się wystawa jego prac graficznych i rysunku pt. „Siwe dziecko”.

LIDER SUKCESU 2018: 

Andrzej Podolak 

Andrzej Podolak – pilski artysta malarz, twórca w dziedzinie malarstwa sztalugowego, architektonicznego, grafiki, architektury wnętrz, wystawiennictwa. W ubiegłym roku obchodził jubileusz 50-lecia pracy twórczej, którego uwieńczeniem była wystawa retrospektywna w Galerii  BWA „Życie zamknięte w obrazach”. W latach 1991-2008 pełnił  funkcję dyrektora pilskiego BWA.  Eksponował swoje prace na wielu wystawach w kraju i za granicą. Jego prace znajdują się w zbiorach państwowych i prywatnych. Za pracę twórczą otrzymał m.in.: Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki, Zasłużony dla Kultury Polskiej, Medal Zasłużony Kulturze GLORIA ARTIS.

W imieniu uhonorowanego tytułem Andrzeja Podolaka statuetkę odebrała żona artysty, Anna Mrosczok – Podolak.

Gala zakończyła się uroczystym, profesjonalnie przygotowanym bankietem. Atrakcji nie brakowało. Goście byli zachwyceni wydarzeniem i jego oprawą.

Lider Sukcesu to tytuł i nagroda ustanowiona przez Zarząd Powiatu w Pile 10 listopada 2004 roku. Teraz odbyła się już 15. jubileuszowa edycja.

 

 

 

Skip to content