11.08.2018 godz. 9.30-11.30 BWAiUP Muzyczna Sobota w BWA!

11.08.2018 godz. 9.30-11.30 BWAiUP Muzyczna Sobota w BWA!

Meeting z muzyką na żywo: wystąpią Piotr Pawlak i Miłosz Muzioł

Zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu „Muzyczna Sobota w BWA”!  Już w najbliższą sobotę, 11 sierpnia, spotkamy się na patio Biura Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile (wejście od strony ulicy Rynkowej). W godz. od 9.30 do 11.30 zaprosimy pilan i gości z regionu na meeting z muzyką na żywo.

A zagrają i zaśpiewają dla Was: Piotr Pawlak, multiinstrumentalista z Piły, absolwent szkoły muzycznej drugiego stopnia w klasie klarnetu, który przez wiele lat współpracował z czołowymi artystami estrady polskiej. Muzyk sesyjny grający na saksofonie. Przez wiele lat pracował jako zawodowy muzyk na statkach największych armatorów i opłynął z nimi niemalże cały świat. Obecnie również gra na fortepianie i gitarze i śpiewa utwory m.in Maleńczuka, Zauchy, SDM, Santany, Cohena, Obywatela GC, Raz Dwa Trzy. I wiele innych…

Drugim wykonawcą, którego zaprosiliśmy, by umilił Państwu to spotkanie, jest 17-letni Miłosz Muzioł ze Złotowa, który prowadzi własny kanał muzyczny na YouTube, gdzie  umieszcza covery piosenek. Kanał cieszy się coraz większą popularnością. Miłosz coraz częściej występuje publicznie, przygrywając sobie na ukulele.

Ma już wiele sukcesów na swoim koncie: Zdobył Nagrodę Publiczności za ulubiony klip muzyczny w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu w ramach akcji „Labirynt 2016”, wyróżnienie „za imponujące umiejętności wokalne oraz przekaz w autorskim tekście piosenki „Wszyscy za jednego” w tymże konkursie, jest zwycięzcą konkursów muzycznych „Co mi w sercu gra” i Powiatowego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej. Zwyciężył także w Konkursie Piosenki Anglojęzycznej i Tłumaczonej. Aktualnie bierze udział w konkursie Way To Young Stars i jest na tę chwilę jego półfinalistą! A że festiwal trwa – mocno zaciskamy kciuki za jego zwycięstwo w finale.

Zapowiada się więc bardzo przyjemne granie w BWA.

– Serdecznie zapraszamy. Zachodźcie do nas – zahaczcie o BWA w drodze na Targowisko Miejskie, przysiądźcie na chwilę, robiąc weekendowe zakupy. Wpadajcie by odpocząć, zrelaksować się, posłuchać bardziej i mniej znanych dźwięków. Po prostu zróbcie sobie przerwę! – zachęcają organizatorzy Muzycznej Soboty w BWA.

Jak w każdą sobotę, otwarta dla wszystkich będzie Galeria BWA, w której aktualnie można oglądać obrazy pilskiego artysty Janusza Argasińskiego oraz prace uczęszczających na prowadzone przez niego warsztaty plastyczne uczniów.

– Chcemy wyjść z naszą ofertą poza mury BWA, by tam spotkać się z pilanami i zaprosić ich do  naszej Galerii, do środka. Stąd pomysł muzycznego spotkania na patio. Przy okazji będziemy zapraszać na zbliżające się wielkie wydarzenia organizowane przez Powiat Pilski oraz przez naszą Galerię. Przed nami, 15 sierpnia, II Piknik Rodzinny z okazji Święta Wojska Polskiego i Koncert dla Niepodległej na stadionie przy ul. Okrzei, a już 24 sierpnia wernisaż  retrospektywnej, jubileuszowej wystawy prac znakomitego pilskiego artysty Andrzeja Podolaka – mówi dyrektor BWAiUP, Edmund Wolski.

eKi

 

Skip to content