27.07.2018 r. godz. 17.00, BWA i UP w Pile – spotkanie w cyklu „Bliżej świata” pt. Polka w Dubaju… …czyli o kulturze i życiu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – opowiada Joanna Różańska

27.07.2018 r. godz. 17.00, BWA i UP w Pile – spotkanie w cyklu „Bliżej świata” pt. Polka w Dubaju… …czyli o kulturze i życiu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – opowiada Joanna Różańska

 

 

Joanna Różańska

– w latach 2000-2006 nauczycielka języka angielskiego w Zespole Szkół im. St. Staszica w Pile Aloha enterprise solutions , a następnie wykładowca na kierunku filologii angielskiej w PWSZ w Wałczu.

– obecnie jest w trakcie pisania pracy doktoranckiej na UAM, wydział anglistyki. Od stycznia 2018 r. pracuje jako dyrektor centrum języka angielskiego na Uniwersytecie Nauk Społecznych w Dubaju. Przez rok wykładała na uniwersytecie w Sharjah jako starszy instruktor języka angielskiego w departamencie anglistyki.

Joanna Różańska mieszka od kilku lat  w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Czuje się tam jak u siebie, a Dubaj uważa za jedno z najbardziej interesujących w tej chwili miejsc na świecie. To prawdziwy tygiel multikulturalny. I chociaż rdzennej ludności mieszka tam niespełna 11 procent, a reszta wywodzi się z różnych kręgów kultury i wyznaje odmienne religie, to nie spotyka się żadnych aktów rasizmu ze strony tak samo Arabów, jak i innych narodowości. Znajomi muzułmanie towarzysko obchodzą z Joanną Różańską i jej rodziną święta Bożego Narodzenia, a w w Dubai Mall – największym na świecie centrum handlowym – w akwarium pływają Mikołaje i karmią rekiny!

To tylko jeden z wątków pasjonującej opowieści o odległym od Piły kraju, pełnym kontrastów, obrosłym mitami i niestworzonymi historiami.

Joanna Różańska przybliży nam ten świat, pokaże blaski i cienie, sprawi, że hasło Dubaj powiążemy z czymś więcej niż podpowiadają utarte stereotypy – z ropą, bankami, ogromnymi jachtami i niewyobrażalnym bogactwem.

 

Skip to content