Muzyczna Sobota w BWA za nami

Muzyczna Sobota w BWA za nami

W sobotę przed BWA zabrzmiała muzyka: – Promowaliśmy zbliżające się wydarzenia artystyczne

 

W sobotę na patio przed Biurem Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile odbywał się  poranek z muzyką na żywo. Spotkanie było okazją do tego, by zaprosić przechodniów do wnętrz pilskiej galerii BWA, a także by zapromować zbliżające się ważne wydarzenia artystyczne: jubileusz 50-lecia pracy twórczej znakomitego pilskiego artysty Andrzeja Podolaka i wernisaż przygotowany z tej okazji oraz organizowane przez Starostę Pilskiego: II Piknik Rodzinny z okazji Święta Wojska Polskiego i Koncert dla Niepodległej na stadionie przy ul. Okrzei.

Muzyka dobiegająca z zielonej oazy przy Galerii BWA zwracała uwagę przechodniów, którzy w sobotni poranek udawali się na zakupy na miejskie targowisko. Przystawali posłuchać wykonawców, niektórzy zachodzili do galerii obejrzeć trwającą wystawę prac Janusza Argasińskiego, inni korzystali z zaproszenia i przysiadali na patio, gdzie odbywał się koncert. Wszyscy otrzymywali ulotki z zaproszeniem na kolejne wydarzenia organizowane przez BWAiUP i Starostę Pilskiego.

– To miejsce wyjątkowe, klimatyczne, idealne na takie spotkania, a dotąd niewykorzystywane. Wspaniała muzyka! Jestem także pod ogromnym wrażeniem prac, które wystawiono przy okazji koncertu – teraz będę częściej zaglądać do pilskiej galerii! – deklarowała jedna z uczestniczek muzycznego meetingu.

Pojawili się także goście z Łodzi: – To naprawdę piękny pomysł połączenia sztuki wystawienniczej z muzyką. I jeszcze wyjście poza mury galerii latem – nie spotkałam się z tym dotąd, a idea bardzo mi się podoba – komentowali goście.

A zagrał i zaśpiewał m.in. Piotr Pawlak, multiinstrumentalista z Piły, absolwent szkoły muzycznej drugiego stopnia w klasie klarnetu, saksofonista, gitarzysta, pianista, który przez wiele lat współpracował z czołowymi artystami estrady polskiej. Popłynęły dźwięki saksofonu, zabrzmiał niski głos wokalisty.

Drugim wykonawcą był 17-letni Miłosz Muzioł ze Złotowa, który prowadzi własny kanał muzyczny na YouTube, gdzie umieszcza covery piosenek. Kanał cieszy się coraz większą popularnością. Miłosz coraz częściej występuje publicznie, przygrywając sobie na ukulele.  Ma już na swoim koncie wiele sukcesów – aktualnie bierze udział w konkursie Way To Young Stars i dotarł już do półfinałów.

– Idea tych spotkań jest taka, by wyjść z naszą ofertą poza mury BWA, by tam spotkać się z pilanami i zaprosić ich do naszej Galerii, do środka – wyjaśniają organizatorzy koncertu.

– Przy okazji tego spotkania zaprosiliśmy przechodniów na zbliżające się wielkie wydarzenia organizowane przez Powiat Pilski oraz przez naszą Galerię: przed nami, 15 sierpnia, II Piknik Rodzinny z okazji Święta Wojska Polskiego i Koncert dla Niepodległej na stadionie przy ul. Okrzei, a już 24 sierpnia wernisaż retrospektywnej, jubileuszowej wystawy prac znakomitego pilskiego artysty Andrzeja Podolaka – mówi dyrektor BWAiUP, Edmund Wolski – Uczestnikom Muzycznej Soboty pokazaliśmy także bieżącą wystawę jaką prezentujemy w naszej Galerii – z pracami znakomitego pilskiego artysty Janusza Argasińskiego oraz jego uczniów.

eKi

Skip to content