Małgorzata Borsukiewicz / Pomiędzy alegorią a symbolizmem – zaproszenie na wernisaż

Małgorzata Borsukiewicz / Pomiędzy alegorią a symbolizmem – zaproszenie na wernisaż

Galeria Biura Wystaw Artystycznych Powiatu Pilskiego oraz Powiat Pilski zapraszają na wernisaż!

W czwartek 23 listopada, o godz. 19.00 otwarcie nowej wystawy w Małej Galerii BWA PP:

Małgorzata Borsukiewicz / Pomiędzy alegorią a symbolizmem

Małgorzata Borsukiewicz to pilska malarka, entuzjastka życia we wszystkich jego kolorach. Baśniowa tematyka jej obrazów porusza delikatne struny odbiorców, odwołuje się do pokładów wrażliwości, wspomnień z dzieciństwa, marzeń.

Wizja świata według autorki nie pławi się w oczywistości, nie traktuje poważnie kształtu ciała. To właśnie z jego deformacji wyciąga to, co najbardziej ludzkie. Autorka obrazów tworzy pewnego rodzaju „próg” przejścia pomiędzy tym, co rzeczywiste, a tym co wyśnione; tym co ulotne, a tym co stałe.

Kolorystyka to dodatkowy atut prac malarki – oryginalny dobór barw stał się znakiem rozpoznawczym jej obrazów.Małgorzata nie pamięta, kiedy zaczęła postrzegać świat poprzez pryzmat sztuki.

Nie pamięta momentu, w którym zaczął się proces przekształcania iluzji, baśni i symboli w kształty, mieszkające tylko w jej wyobraźni. Pamięta skupienie dziecka z kredkami w dłoniach nad białą kartką na kuchennym stole, którą zapełniała światem ze swojej wyobraźni.

Kolejnymi etapami w kształtowaniu warsztatu i odnalezieniu własnej formy przekazu było uczestnictwo w plenerach i warsztatach malarskich. W 2012 r. w Pile, w której mieszka od lat, otworzyła własną Autorską Galerię, gdzie prezentowała swoje prace. Miejsce to służyło również za warsztat malarski, w którym organizowała spotkania i warsztaty malarskie dla dzieci oraz uczniów szkoły średniej.

Zapraszana przez dyrekcje placówek oświatowych, prowadziła spotkania i rozmowy na temat sztuki i malarstwa w rodzimych szkołach podstawowych i średnich na terenie Piły.

Zapraszamy!

Skip to content