I Festyn Malarski na patio Galerii BWA

I Festyn Malarski na patio Galerii BWA

Eco – Art w sobotę!

Na artystyczno – ekologiczne spotkanie zaprasza do siebie dzieci i młodzież Biuro Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile. W sobotę, 26 czerwca, w godzinach 15.00-18.00 na patio Galerii odbędzie się festyn malarski z licznymi atrakcjami. Zaplanowano m.in. malowanie ekologicznych toreb, które będzie można następnie zabrać z sobą do domów, malowanie obrazów pod opieką pilskich artystów i – na koniec imprezy – galerię stworzonych przez uczestników zabawy dzieł. Imprezę objął Honorowym Patronatem Starosta Pilski Eligiusz Komarowski.

Będą także atrakcje pozaartystyczne jak darmowy dmuchany zamek, malowanie buziek, animacje zaplanowane przez firmę Okrzyk Radości m.in. mydlane bańki i tworzenie figur z balonów. Będą napoje i słodycze.

Festyn realizowany jest pod Honorowym Patronatem Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego i we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury „Iskra”, który tego dnia zaprasza na „Dzień Otwarty”. Będzie można zwiedzić pracownie artystyczne placówki, wysłuchać występów.

Festyn odbędzie się na patio Galerii BWA – wśród drzew. Staną tam specjalne podesty oraz – dla młodzieży – sztalugi do artystycznych działań. Zaplanowano m.in. malowanie ekologicznych toreb, które będzie można następnie zabrać z sobą do domów oraz obrazów, które pod koniec imprezy stworzą galerię powstałych podczas festynu dzieł. Malowanie odbywać się będzie pod opieką pilskich artystów.

Spotkanie poprowadzi firma „Okrzyk Radości. Studio Kreatywne” z Agnieszką Kopacz – wokalistką, animatorem, człowiekiem obdarzonym wieloma talentami – na czele. Jest to osoba niezwykle charyzmatyczna; swoją obecnością wzbudza wiele radości.

– Okrzyk Radości to artystyczno-edukacyjna inicjatywa, która ma na celu uczyć i bawić w twórczy i atrakcyjny sposób: dzieci oraz starszych – mówi – A ponieważ jesteśmy twórczy i kreatywni, w ramach naszego Studia Kreatywnego powstało wiele projektów: od audycji muzycznych po pokazy balonowe!

Z pewnością spotkanie z Okrzykiem Radości wywoła u uczestników festynu… wiele okrzyków radości!

Będzie artystycznie, muzycznie i ekologicznie! – jedną z atrakcji będzie bowiem spotkanie z ekologiem Janem Kaczmarkiem.  

Skip to content