„GRANDIOSO” patriotycznie! – koncert nad Gwdą

„GRANDIOSO” patriotycznie! – koncert nad Gwdą

Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa”
w ramach Programu Dotacyjnego „Symbole Narodowe RP”.

Biuro Wystaw Artystycznych Powiatu Pilskiego patriotycznie i radośnie uczciło 2 maja Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Biało- Czerwona została podniesiona na maszt, a od strony Wyspy otwarto strefę rekreacji dla mieszkańców, w której odbył się rodzinny piknik. Zaprosiliśmy na wystawę, warsztaty i koncerty – wszystko to w ramach realizowanego projektu „Polska – Polacy – Biało – Czerwoni” dofinansowanego ze środków Biura Niepodległa w ramach programu „Symbole Narodowe RP”.  

Program kończył swoisty „patriotyczny deser” – był nim plenerowy koncert w wykonaniu Kwintetu Instrumentów Dętych Blaszanych „GRANDIOSO” pochodzącego z Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych w Poznaniu.

Kwintet ten powstał w 2002 r. Wielokrotnie występował reprezentując Siły Powietrzne w ambasadach, ministerstwach oraz na gruncie cywilnym nie tylko w Polsce, ale również w Niemczech, Belgii, Francji i USA. Koncert poprowadził Paweł Joks, grający również na trąbce. Wystąpili ponadto: Krzysztof Mróz – trąbka; Dariusz Piotrowski – waltornia; Piotr Rulewicz – tuba; Marcin Grabowski – saxhorn tenorowy. Zaśpiewała  Joanna Horodko.

Muzycy wykonali m.in. mazurki i polonezy F. Chopina, Majową Jutrzenkę K. Kurpińskiego, Warszawiankę, pieśń My, Pierwsza Brygada… Znane pieśni żołnierskie, wojskowe i partyzanckie zebrani śpiewali razem z wokalistką. Nie mogło obyć się bez bisu. Goście z Poznania otrzymali upominki od Starostwa Powiatowego, które wręczyli Adam Niedzielski, minister zdrowia oraz Eligiusz Komarowski, starosta pilski.  

Projekt dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Symbole Narodowe RP”.

Skip to content