Ekipa I LO na Pola w Teatrze Nowym

Ekipa I LO na Pola w Teatrze Nowym

Zdobywcy II miejsca w I Powiatowym Turnieju Wiedzy o Sztukach Plastycznych pojechali w nagrodę do Teatru Nowego w Poznaniu na spektakl „Siostry” wg Czechowa.

Drużyna I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej- Curie: Zuzanna Siarkiewicz-Hoszowska, Szymon Doberstein i Kacper Nalepa, pojechali na wycieczkę do Poznania. Laureaci bawili się dobrze, zwłaszcza, że każdy mógł zabrać z sobą na wycieczkę dwójkę przyjaciół. W stolicy województwa obejrzeli m.in. spektakl w Teatrze Nowym pt: „Siostry” wg A.Czechowa. Zwiedzili także bogate zbiory Muzeum Narodowego.

– Obejrzeliśmy spektakl „Siostry” wg Czechowa, mocno uwspółcześniony, poruszający aktualne tematy i mówiący o problemach współczesnych młodych ludzi. Nasza młodzież z zainteresowaniem go oglądała, mieliśmy także okazję uczestniczyć w spotkaniu z aktorami Teatru Narodowego. Czas upłynął nam szybko i przyjemnie, za co dziękujemy organizatorom konkursu i fundatorom nagrody, Starostwu Powiatowemu w Pile oraz dyrekcji i pracownikom Biura Wystaw Artystycznych w Pile – mówi Joanna Rachuba, opiekun drużyny.  

Przypomnijmy: 1 miejsce w konkursie zajęła drużyna Zespołu Szkół im. St. Staszica w Pile (2-dniowy wyjazd do Warszawy ze spektaklem w Teatrze Narodowym), 3 – Zespołu Szkół Technicznych w Pile (spektakl teatralny w Pile z Danielem Olbrychskim i Tomaszem Karolakiem w rolach głównych).

Organizatorami I Powiatowego Turnieju Wiedzy o Sztukach Plastycznych byli: Biuro Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile oraz Starostwo Powiatowe w Pile.

Turniej odbywał się pod Honorowym Patronatem Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego.  

Skip to content