E-book o naszych artystach – premiera!

E-book o naszych artystach – premiera!

29.10.2020

– Mówią rzeczy, o które nikt ich dotąd nie pytał!

250-stronicowy e-book o pilskich artystach – zapraszamy na promocję!

Udostępniamy Państwu e-book pt. „Artyści Północnej Wielkopolski”.

– Jest to album liczący 250 stron, w którym znajdują się wywiady z 8 wybitnymi artystami z naszego regionu oraz reprodukcje ich obrazów – mówi Edmund Wolski, dyrektor BWAiUP w Pile – Cieszę się, że udało nam się zrealizować taki projekt. Obejmując funkcję w pilskim BWA zapowiedziałem, że chcę opracować i wydać podobną publikację. Artyści z naszego regionu zasługują na popularyzację. Są to bardzo interesujące osobowości, z ogromnym dorobkiem, ale nie nawykłe do przepychania się i szukania poklasku. Mają dużo ciekawych rzeczy do opowiedzenia nie tylko o sztuce, którą tak pokochali i uprawiają, ale również o Bogu, o świecie, przyrodzie, o codziennym bytowaniu. To naprawdę pasjonująca lektura. Pokazuje środowisko ludzi szalenie utalentowanych i pracowitych. Przepełnionych wspaniałą pasją tworzenia. Chciałbym, żeby BWA wydało w przyszłym roku drugi tom e-booka, zrealizował kolejne odcinki cyklu „Artyści Północnej Wielkopolski”, a na koniec zamknąć ten ambitny projekt okazałym wydawnictwem albumowym na papierze. Uważam, że jesteśmy to winni współczesnym, a dla przyszłych pokoleń wykonamy dobrą robotę – dodaje E.Wolski.

– To niezwykła książka – pisze we wstępie do wydawnictwa starosta pilski Eligiusz Komarowski – Znani w całej Polsce artyści, współpracujący od lat z BWAiUP w Pile, udzielając szczerych, bardzo osobistych wywiadów wpuszczają nas do swoich pracowni, odsłaniają swoje stany ducha i emocje, przekazują poglądy na sztukę i pomysły na dobre życie. Z lektury rozmów z artystami wyłania się jeszcze jedna prawda – taka mianowicie, że sam talent nie wystarczy, prawdziwe dzieło wymaga systematycznej pracy i autentycznego poświęcenia. I tę mądrość życiową polecam wszystkim, obojętnie w jakiej dziedzinie się realizują. Życzę ciekawej lektury i pozytywnych refleksji!
– W wywiadach, które zamieszczone zostały w książce artyści mówią rzeczy, o które nikt ich dotąd nie pytał… – zauważa Edmund Wolski.


Gdzie można obejrzeć e-booka? Wystarczy kliknąć w okładkę e-booka poniżej (zalecamy włączyć tryb pełnoekranowy). E-book jest także dostępny na pierwszej stronie naszej witryny (na samym dole) oraz na naszym profilu na Facebooku.


Życzymy przyjemnej lektury!

Skip to content