Dyplomy 2009

Dyplomy 2009

10 lipca 2009 r. w Małej Galerii odbył się wernisaż wystawy Dyplony ’09, na której zaprezentowano prace dyplomowe trójki absolwentów wzornictwa.

Otwarcie wystawy – Weronika Matuszak, Przemysław Matuszak i Tadeusz Ogrodnik

Weronika Matuszak – studentka projektowania ubioru, absolwentka Wydziału Architektury i Wzornictwa poznańskiej ASP, zajmuje się głównie projektowaniem. Ma na koncie liczne realizacje indywidualne, jest zainteresowana szczególnie wykorzystywaniem nowych konstrukcji w projektach mebli i ubioru. Brała udział w X Wiośnie Młodych – wystawie studentów poznańskiej ASP (CK Zamek, 2009). Lubi kino europejskie i kuchnię fusion.

Weronika Matuszak i Przemysław Matuszak Meble Weroniki Matuszak Meble Weroniki Matuszak

Przemysław Matuszak – absolwent studiów magisterskich na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. W roku 2003 odbył semestralny pobyt na Ecole National des Beaux-Arts w Lionie. Wyróżnienie za projekt ławki parkowej dla Parku im. S. Żeromskiego w Warszawie (2002), I miejsce za projekt instalacji artystycznej „Niebieskie ptaki” w przestrzeni warszawskiej stacji metra Pole Mokotowskie (2004). Swoje pierwsze doświadczenia w projektowaniu graficznymi (m.in. mamastudio, współzałożyciel STGU). Liczne projekty indywidualne w zakresie projektowania graficznego, kreowania brandów itp. Zainteresowany szczególnie wykorzystaniem dizajnu w tworzeniu komunikatu, użyciu różnych technologii przekazu i wpływem projektowania na życie społeczne. Lubi wielkie miasta i odkrywanie innych kultur.

Przemysław Matuszak prezentuje projekt systemu informacyjnego dla Urzędów pracy Prace Przemysława Matuszaka Publiczność wernisażu

Krzysztof Szymczak – absolwent wzornictwa przemysłowego na Politechnice Koszalińskiej. Zainteresowany szczególnie projektowaniem mebli i wnętrz. jego dyplom – sofa „Aero” został pokaznay na targach meblowych w Poznaniu. Od obrony dyplomu stworzył wiele autorskich mebli i elementów wyposażenia wnętrz. Lubi kawę z barcelońskiej Rambla de Catalunya i mediolański szyk.

Projekt sofy „Aero” Krzysztofa Szymczaka Publiczność wernisażu

Skip to content