Drużyny II Turnieju: Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile

Drużyny II Turnieju: Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile

Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile, zwany „Naftą”, ma za sobą start i – co trzeba podkreślić – zwycięstwo w I Powiatowym Turnieju Wiedzy o Sztukach Plastycznych w Pile. Obrończynie tytułu zapowiadają ambitną – i piękną – walkę!

ZS im Staszica to szkoła z prawie 60-letnimi tradycjami, która już od wielu lat cieszy się niezwykłą popularnością wśród młodzieży i jej rodziców. Uzdolnieni artystycznie uczniowie mogą tu odkryć i rozwinąć swoje talenty w ramach edukacji artystycznej, która również przygotowuje do matury z historii sztuki.

– W Galerii Debiutów BWA PP miały miejsce wystawy dwóch absolwentek naszej szkoły – podkreśla opiekunka grupy, pani Justyna Szymańska.

Skład zespołu:

Lena Biela

Zofia Pielacha

Nadia Zarańska

Rezerwa: Hanna Bocheńska

Opiekun: Justyna Szymańska

Drużyna Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile jest prawie taka sama jak w ubiegłym roku.

Obrończynie  tytułu z pilskiej „Nafty” to: Nadia Zarańska z 4b matematyczno- fizycznej, Lena Biela i Zofia Pielacha z 2c  medialnej oraz w rezerwie nowa reprezentantka Hanna Bocheńska z 1c, także z klasy medialnej. Wszystkie uczestniczki są zafascynowane sztuką i rozwijają swoje kompetencje w tym zakresie. Pokochały przede wszystkim udział w wernisażach pilskiego BWA PP. Korzystają regularnie ze zbiorów biblioteki szkolnej, której zasoby stale wzbogacamy o wydawnictwa artystyczne. Rówieśnicy z klas mówią o nich w samych pozytywach: wesołe , pomocne, takie już trochę erudytki , a nie zadzierają nosa. Wszyscy trzymamy za nie kciuki w kolejnych eliminacjach, ale bez względu na wynik zyskają –  za zawsze szersze horyzonty.

Skip to content