Drużyna „Nafty” – z Dominiką Kluźniak i Edytą Olszówką!

Drużyna „Nafty” – z Dominiką Kluźniak i Edytą Olszówką!

Laureaci I Powiatowego Turnieju Wiedzy o Sztukach Plastycznych wybierają spektakle, które obejrzą w ramach zdobytych nagród. Zwycięzcy jadą na wycieczkę do Warszawy.

Zwyciężczynie z Zespołu Szkół im. St. Staszica w Pile jadą na wycieczkę do Warszawy. W Teatrze Narodowym obejrzą spektakl „Zamek” wg Kafki.

Zwycięzców I Powiatowego Turnieju Wiedzy o Sztukach Plastycznych poznaliśmy już w marcu – teraz przyszedł czas na realizację nagród i cieszenie się nimi. Przypomnijmy: 1 miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół im. St. Staszica w Pile, 2 miejsce – drużyna I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie w Pile, 3 – drużyna Zespołu Szkół Technicznych w Pile.

Nagrodami w konkursie są bilety do teatrów. I nagroda – to wyjazd z noclegiem i bilety do teatru w Warszawie – dla laureatów oraz ich przyjaciół (10 biletów plus opiekun).

Turniej wygrały reprezentantki Zespołu Szkół im. St. Staszica w Pile: Lena Biela, Zofia Pielacha i Nadia Zarańska. Zwyciężczynie – wraz ze swoimi przyjaciółmi – pojadą na wycieczkę do Warszawy, gdzie spędzą dwa dni. W tym czasie obejrzą m.in. spektakl w Teatrze Narodowym pt: „Zamek” wg F.Kafki.

O spektaklu czytamy:

„Paweł Miśkiewicz (reżyseria) ucieka od popularnych interpretacji Kafki. Wyprawiając głównego bohatera w cyrkowo-karnawałową podróż, zadaje pytania o istotę radości życia, niezgodę na rozpacz i egzystencjalną pustkę.

W bezimiennym miasteczku pojawia się K., pragnący dostać się do tytułowego, odciętego od życia miasteczka zamku. Burząc zastane normy, wyrywa mieszkańców z letargu. W spotkaniu z domniemanym wybawicielem bohaterowie zaczynają na nowo doświadczać samych siebie.”

Występują: Dominika Kluźniak w roli Józefa K.,, a ponadto m.in. Edyta Olszówka, Justyna Kowalska, Ewa Konstancja Bułhak, Marcin Przybylski, Karol Dziuba, Kacper Matula, Dariusz Górski oraz gościnnie Rafał Mazur z muzyką na żywo. Ponadto „głosu z zamku” udzieli sam reżyser Paweł Miśkiewicz. Wystąpią także dzieci z chóru Alla Polacca.

Grupa odwiedzi także Muzeum Narodowe, gdzie czynna jest Galeria Sztuki XIX wieku (prezentująca obecnie m.in. dawno nie udostępniane pastele Wyspiańskiego, a także prace Boznańskiej, Gierymskich, Fałata, Chełmońskiego, Matejki, Mehoffera, Malczewskiego).

Poza wystawami stałymi eksponowana w Muzeum Narodowym jest także ciekawa wystawa prac Marca Chagalla.

Zakwaterowanie grupy w ścisłym centrum Warszawy jest niewątpliwie dodatkowym atutem. Bliskość Zamku Królewskiego, Pałacu Kultury i Nauki, Muzeum Narodowego, Krakowskiego Przedmieścia, Nowego Światu i całej warszawskiej Starówki pozwoli młodzieży cieszyć się spacerami i odwiedzić najbardziej znane zakątki stolicy.

Organizatorami I Powiatowego Turnieju Wiedzy o Sztukach Plastycznych byli: Biuro Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile oraz Starostwo Powiatowe w Pile.

Nagrody ufundowali: Powiat Pilski oraz BWAiUP.

Turniej odbywał się pod Honorowym Patronatem Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego.

Skip to content