Drużyna „Nafty” na wycieczce w Warszawie

Drużyna „Nafty” na wycieczce w Warszawie

Pojechały, bo wygrały!

Laureatki I Powiatowego Turnieju Wiedzy o Sztukach Plastycznych z Zespołu Szkół im. S. Staszica w Pile pojechały – wraz z przyjaciółmi – na dwudniową wycieczkę do Warszawy – wyjazd był nagrodą za zdobycie I miejsca w tym Turnieju.

Młodzież obejrzała m.in. spektakl teatralny w Teatrze Narodowym oraz wystawę prac Marca Chagalla w Muzeum Narodowym. Odwiedzili także Wilanów.

Lena Biela, Zofia Pielacha i Nadia Zarańska to zwyciężczynie I Powiatowego Turnieju Wiedzy o Sztukach Plastycznych organizowanego przez pilską Galerię BWA oraz Starostwo Powiatowe w Pile. Laureatki w nagrodę pojechały na wycieczkę do Warszawy, a aby bawiły się dobrze i w swoim gronie, mogły zabrać z sobą swoich przyjaciół. W stolicy spędzili dwa dni. Obejrzeli m.in. spektakl w Teatrze Narodowym pt: „Zamek” wg F.Kafki.

– Wyjazd był bardzo udany. Spektakl, co prawda, długi i trudny, ale młodzież sama go sobie wybrała. Mieli taką możliwość. Spędziliśmy w teatrze ponad 3 godziny, co nie odebrało sił grupie – wracali do hotelu pełni energii, tańcząc na ulicy! – relacjonuje wyjazd ekipy Zespołu Szkół im. S. Staszica w Pile Justyna Szymańska, opiekunka i nauczycielka przedmiotów związanych ze sztuką.

Uczniowie odwiedzili ponadto Muzeum Narodowe, gdzie obejrzeli ekspozycje stałe z malarstwem Wyspiańskiego, Boznańskiej, Gierymskich, Fałata, Chełmońskiego, Matejki, Mehoffera, Malczewskiego, a także wystawę czasową prac Marca Chagalla. W drugim dniu wycieczki pojechali do Wilanowa.

Młodzież została zakwaterowana w ścisłym centrum Warszawy, w pobliżu Starówki, Nowego Światu, Muzeum Narodowego i Zamku Królewskiego.

– Wszędzie mieliśmy bliziutko. Dosłownie parę minut piechotą. Sam hostel był dużą niespodzianką – wygodny, czysty, z kuchnią i możliwością samodzielnego przygotowania w niej posiłków, z darmową kawą, herbatą, kakao. Możemy wszystkim polecić to miejsce. Jesteśmy bardzo zadowoleni.

Organizatorami I Powiatowego Turnieju Wiedzy o Sztukach Plastycznych byli: Biuro Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile oraz Starostwo Powiatowe w Pile.

Nagrody ufundowali: Powiat Pilski oraz BWAiUP.

Turniej odbywał się pod Honorowym Patronatem Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego.

Skip to content