44. Salon Pilski – zapraszamy!

44. Salon Pilski – zapraszamy!

Powiat Pilski, Galeria BWAiUP w Pile oraz Autorzy zapraszają na Salon Pilski ART. 2020 – 44. Przegląd Twórczości Artystów Środowiska Pilskiego.

Wernisaż online, bez udziału publiczności, będzie miał miejsce w piątek, 8 stycznia, o godz. 19.00. Zapraszamy.

W programie wieczoru: otwarcie wystawy, minirecital pianistyczny oraz kuratorskie oprowadzenie po wystawie przez Elżbietę Wasyłyk, dr hab, prof. Akademii Sztuki w Szczecinie.

Niestety, do dnia 17 stycznia obowiązują obostrzenia w związku z pandemią, które nie pozwalają na osobiste odwiedzenie Galerii. Nie wiemy, jakie decyzje zapadną po tym terminie, czy po 18 stycznia indywidualnie będzie już można oglądać 44. Salon Pilski – o bieżącej sytuacji będziemy Państwa informować na naszych stronach, na naszym profilu na FB (Biuro Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile) oraz tu, na www.galeriabwa.pila.pl. Wystawa będzie wisiała w naszej Galerii do 12 lutego.

– Salon Pilski ART 2020 zamyka (lub otwiera – jak kto woli) kolejny etap w historii BWAiUP. Jest on wyjątkowy z kilku względów, a przede wszystkim dlatego, że cieniem kładzie się na nim pandemia – mówi Edmund Wolski, dyrektor Galerii – Trudne minione miesiące dały się mocno we znaki licznym artystom. Niektórzy stracili możliwości pracy, inni utracili zapał… Różnie to w życiu bywa. Najważniejsze, że zdecydowana większość trwa na posterunku przy sztalugach i wbrew przeciwnościom losu, ma co pokazać na 44. Przeglądzie. Za to serdecznie dziękuję wszystkim Artystom, którzy udostępnili swoje prace na tę wyjątkową wystawę.

Honorowy Patronat nad wystawą sprawuje Starosta Pilski Eligiusz Komarowski.

Na 44. Salonie Pilskim ART.2020 blisko 80 prac zaprezentuje 35 Artystów środowiska pilskiego. Zapraszamy na wernisaż online: piątek, 8 stycznia, godz. 19.00 na nasz profil na Facebooku.

Skip to content